Zapowiedzi i komunikaty prasowe

Powiatowy konkurs wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu przepisów prawa dot. ruchu drogowego

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie organizuje organizuje powiatowy konkurs wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu przepisów prawa dot. ruchu drogowego – pod nazwą RUSZAJ Z GŁOWĄ.

Konkurs ma na celu miedzy innymi:
- propagowanie i popularyzowanie, wśród młodzieży szkolnej wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, wiedzy z zakresu motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej,
- propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego,
- podnoszenie świadomości w zakresie trzeźwego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Finał konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2018, o godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w sali konferencyjnej nr 2.46.

 


 

Konferencja prasowa - 20 kwietnia

W piątek, 20 kwietnia br., o godz. 12.00 sali nr w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w sali konferencyjnej nr 2.46 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Zarządu Powiatu oraz dyrekcji powiatowych szkół na której zaprezentowana zostanie oferta oraz informator szkół ponadgimnazjalnych na rok 2018/19.

 Po konferencji prasowej o godzinie 13:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Starosta Gnieźnieński uroczyście wręczy Krewkarty uczniom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego biorącym udział w projekcie "Błękta krew".

 

Zapraszamy na konferencje prasową zapowiadającą tegoroczny wielkanocny Świąteczny Targ Wiejski.

Konferencja prasowa odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 marca br., o godzinie 11.00 w sali nr 2.46 (II p. Starostwa Powiatowego w Gnieźnie).

 


 

Konferencja prasowa - 19.03.18 - zaproszenie

Ruszyła IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla dzieci z klas V – VII szkół podstawowych pod hasłem „Tu Powstała Polska – Tu wygrała Polska.100 – lecie Powstania Wielkopolskiego”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie. Patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

Zapraszamy Państwa na konferencję prasową zapowiadającą konkurs, która odbędzie się w poniedziałek, 19 marca br., o godzinie 12.00 w sali nr 1.26 (przy sekretariacie starosty)

 


 

Uwaga - zmiana przedmiotu konferencji prasowej

Uprzejmie informujemy, iż konferencja prasowa zapowiadająca obchody Narodowego Dnia Życia w powiecie gnieźnieńskim nie odbędzie się. W zamian, w piątek 16 marca br. o godzinie 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbędzie się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych przyznanych przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego.

 


 

Już w najbliższy weekend 10-11 marca odbędzie się V Ogólnopolski Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Gniezno 2018.  Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Turnieju w kategorii Open, które zaplanowano w dniu 11 marca (niedziela) o godzinie 10.30 w hali sportowej II LO  im. Dąbrówki w Gnieźnie.

 

Starosta Gnieźnieński, Beata Tarczyńska wraz z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego pragną zaprosić Państwa na uroczyste wręczenie stypendiów przedmiotowych, artystycznych oraz za wybitne osiągniecia dla uczniów I, II i III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Uroczystość odbędzie się 12 marca br. , o godzinie 12.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego.

 


 

Konferencje – 02.03.18 r. - zaproszenie

W 2017 roku samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III. Dzięki uzyskaniu tak istotnego wsparcia możliwe było zakupienie trzech nowych busów, które od tego roku służyć będą wychowankom Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Gnieźnie oraz Kłecku.

Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński oraz Anna Skupień, Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych serdecznie zapraszają na uroczystość przekazania wymienionym jednostkom nowo zakupionych samochodów, która odbędzie się w piątek 2 marca 2018 roku o godzinie 11:00 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, ul. Papieża Jana Pawła II 9/10. Spotkanie zainauguruje konferencja prasowa w sali nr 1.26.

również

2 marca br., o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zorganizowane zostanie Forum Sołtysów, podczas którego przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Departamentu Wdrażania Programu Operacyjnego „PROW” przeprowadzą szkolenie w zakresie możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na odnowę wsi.

 


 

Konferencja prasowa 16.03.18 - zaproszenie

w imieniu Beaty Tarczyńskiej - starosty gnieźnieńskiego, Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Gnieźnie zapraszam na konferencję prasową zapowiadającą obchody Narodowego Dnia Życia. Tegoroczna powiatowa edycja wydarzenia, któremu przyświecać będzie hasło „Niepodległa – Rodzinna”, zaplanowano na 23 marca br.

Konferencja prasowa z udziałem organizatorów odbędzie się 16 marca br., o godzinie 11.00 w sali nr 2.46 Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

 


 

Konferencja prasowa - zaproszenie

Starosta Gnieźnieński serdecznie zaprasza na konferencję prasową zapowiadającą XI Wielkopolskie Forum Rolnicze.
 
Konferencja prasowa z udziałem Jerzego Berlika - wicestarosty gnieźnieńskiego, Zbigniewa Stajkowskiego - Przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Gnieźnie, Tadeusza Szymanka - Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Janusza Winiarskiego - Kierownika Biura ds. Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 10:00 w sali konferencyjnej nr 2.46 (II piętro, Starostwo Powiatowe ul. Papieża Jana Pawła II 9/10).

 


 

Odwołana konferencja prasowa

Uprzejmie informujemy, iż konferencja prasowa zaplanowana na czwartek, 18 stycznia br. o godzinie 13.00 w temacie zmian wynagrodzeń pracowników administracji jednostek oświatowych powiatu z przyczyn organizacyjnych zostaje przełożona i odbędzie się z początkiem przyszłego tygodnia. O dokładnej godzinie konferencji poinformujemy Państwa w odrębnej wiadomości.

 


 

Konferencja prasowa - zaproszenie

Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz Jerzy Paweł Lubbe, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zapraszają na konferencję prasową w temacie zmian wynagrodzeń pracowników administracji jednostek oświatowych powiatu.

 

Konferencja prasowa odbędzie się w czwartek, 18 stycznia br. o godzinie 13.00 w sali nr 2.46 (IIp.) Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, przy ul. Papieża Jana Pawła II 9/10.

 


Konferencja prasowa - zaproszenie
 

Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński oraz Paweł Matkowski, Dyrektor I LO w Gnieźnie zapraszają na konferencję prasową której tematem będzie zakończenie prac remontowych i modernizacji auli I LO w Gnieźnie. Obiekt został uszkodzony podczas nawałnicy, która przeszła nad powiatem gnieźnieńskim w sierpniu ubiegłego roku.

 

Konferencja prasowa odbędzie się 9 stycznia br.(wtorek) o godzinie 12.00 w I Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Kostrzewskiego 3 w Gnieźnie.


Konferencja prasowa – zaproszenie

Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński oraz Urszula Łomnicka, Prezes Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski zapraszają na konferencję prasową dotyczącą wspólnych działań w obszarze turystyki, planowanych w roku 2018.

Konferencja prasowa odbędzie się 3 stycznia br. o godzinie 12.00 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w sali nr 1.26 (przy sekretariacie starosty)

Starostwo Powiatowe