Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Spotkanie noworoczne 12 stycznia 2012 r.

W czwartek 12 stycznia 2012 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, odbyło się spotkanie organizowane przez Biuro Rady Powiatu w ramach zadania określonego w art. 4 ust. 1 pkt 21 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1592 ze zmianami). W spotkaniu uczestniczyło ok 130 osób, a wśród nich min. przedstawiciele gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych, a także przedstawicieli służby zdrowia i środowiska gospodarczego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu gnieźnieńskiego i innych instytucji publicznych.

Tego rodzaju spotkania, niosące również znamiona spotkań noworocznych organizowane przez powiat gnieźnieński przeszły do tradycji, podobnie jak wygłaszane z tej okazji noworoczne orędzie prymasa. Abp Józef Kowalczyk podzielił się refleksją płynącą z minionego roku. Nawiązał między innymi do budowy szpitala: "Wielu jest takich, którzy na naszej biedzie się bogacą, to nie jest sprawiedliwość społeczna. (...) Budować własne firmy do nie wiadomo jakich rozmiarów, często niepotrzebnych, kosztem innych (...) Nie dziwmy się, że świat się będzie buntował przeciwko takiej niesprawiedliwości" - mówił prymas. Ponadto Prymas złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne.

Starosta Dariusz Pilak podsumował z kolei miniony rok i opowiadał o planach na rok bieżący: „Zapowiada się, że trwający już rok 2012 będzie wymagał od nas jeszcze większej kreatywności względem działań. Środki, którymi dysponujemy są dużo mniejsze niż w latach ubiegłych, mimo to udało nam się skonstruować ciekawy budżet, który, mam taką nadzieję, zapewni sprawne funkcjonowanie urzędu i jednostek mu podległych. Wiele ze wspomnianych projektów będzie realizowanych w dalszym ciągu. Cały czas naszym wyznacznikiem jest kultura, turystyka, inwestycje i rozwój. Stąd też będziemy nadal modernizować teren przy ulicy Sobieskiego, wkraczamy w nowy rok z perspektywami stypendiów dla uczniów i jeszcze intensywniej rozwijamy projekt „Równe szanse”. Cały czas zamierzamy pracować nad modernizacją Szlaku Piastowskiego. Mimo problemów i przykrości, które nas spotkały w roku ubiegłym, czyli spalenia wieży widokowej w Dusznie, będziemy dążyć do jej odbudowania, ponieważ miejsce to ma szczególną wartość na naszej mapie powiatowej. Z historycznego punktu widzenia popieramy powołanie Muzeum Polonii – projekt przygotowywany przez Urząd Marszałkowski. Będziemy wspierać nasze służby mundurowe – wierzę, że tak jak to było w minionym roku, zarówno Zespół Opieki Zdrowotnej, Policja i Straż będą mogły liczyć na nasze wsparcie. Oprócz przekazywanych sprzętów i modernizacji komendy policji, którą nadal wspieramy, istotna jest sprawa zakończenia budowy nowego skrzydła szpitala. Wokół tego tematu narosło wiele kontrowersji, ale mogę zapewnić po raz kolejny, że dokładaliśmy i dołożymy wszelkich starań, aby tę budowę zakończyć z powodzeniem. Władze powiatu wkładają mnóstwo wysiłku w to, aby ten trudny i w tej chwili nieudany projekt odświeżyć i doprowadzić do końca. Jednak powodzenie tej inwestycji zależy nie tylko od wysiłków samego urzędu starostwa.”

Wystąpienie stało się także okazją do podziękowań wszystkim pracownikom i osobom współpracującym z administracją powiatową. "Chciałbym podziękować wszystkim, którzy działają na rzecz powiatu (...) Bez was, bez waszego zaufania i wsparcia nie udałoby się zrealizować naszych celów". Następnie Przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kujawa złożył zaproszonym gościom życzenia noworoczne.

W trakcie spotkania Starosta Gnieźnieński zaprosił do obejrzenia nowego filmu promocyjnego powiatu, zrealizowanego w ramach programu "Tu powstała Polska - promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski".

Na zakończenie spotkania goście wysłuchali koncertu o charakterze społecznym orkiestry dętej przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie prowadzonej pod kierunkiem Pana Witolda Habdasa.


fot. Gniezno.com.pl  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21453090

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno