Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Spotkanie noworoczne 23 stycznia 2014 r.

W czwartek 23 stycznia 2014 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, odbyło się spotkanie organizowane przez Biuro Rady Powiatu w ramach zadania określonego w art. 4 ust. 1 pkt 21 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2013r. poz. 595 ze zmianami). W spotkaniu uczestniczyli Piotr Gruszczyński Senator RP, Piotr Florek Wojewoda Wielkopolski, Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciele gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych, przedstawiciele służby zdrowia i środowiska gospodarczego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu gnieźnieńskiego i innych instytucji publicznych a także dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz delegacja z partnerskiego niemieckiego samorządu - powiatu Teltow-Flaeming z Wicestarostą Panem Holgerem Lademanem na czele.

Zgromadzeni goście wysłuchali koncertu jazzowego, na klarnecie i saksofonie zagrał Pan Marcin Piekut - klarnecista, saksofonista, kompozytor, aranżer, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie klarnetu oraz studiów podyplomowych w klasie saksofonu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Na fortepianie akompaniował pan Franciszek Musioł, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Padwie, Katanii, Bari, Asti, Caraglio.

Po występie uroczystość otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Telesfor Gościniak. Tradycyjnym elementem spotkań noworocznych w Powiecie Gnieźnieńskim jest przesłanie noworoczne, które w imieniu Jego Ekscelencji Prymasa Polski Abp Józefa Kowalczyka wygłosił ksiądz Bp Krzysztof Wętkowski. W kolejnej części uroczystości Starosta Dariusz Pilak podsumował miniony rok i omówił plany Zarządu Powiatu na rok 2014 wskazując na jego priorytety. Starosta Gnieźnieński przedstawił prezentację dotyczącą zrealizowanych i planowanych przedsięwzięć.

Jednym z głównych punktów spotkania noworocznego było wręczenie, poraz drugi w historii powiatu, Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego. Głównym celem Kapituły, której skład tworzą osoby od 1999 roku piastujące funkcję Starosty Gnieźnieńskiego jest wyróżnienie ludzi, którzy całokształtem działalności publicznej, społecznej i zawodowej przyczynili się do rozwoju i promocji Powiatu Gnieźnieńskiego, w szczególności w sferze gospodarczej, kulturalnej, naukowej, edukacyjnej i społecznej. Nagroda ma charakter prestiżowy i przyjmuje postać statuetki odlanej z brązu oraz srebrnego pinsa, a także specjalnej legitymacji podpisanej przez członków Kapituły – byłych i obecnych Starostów: p. Teresą Marciniak – wdowę po śp. Jacku Marciniaku, p. Jacka Kowalskiego, p. Krzysztofa Ostrowskiego oraz przewodniczącego kapituły – obecnego Starostę Dariusza Pilaka. Tegorocznymi Laureatami Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego zostali: Abp. Henryk Józef Muszyński Prymas Senior oraz prof. dr hab. Jerzy Strzelczyk.

Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak przyznał wyróżnienie Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego panu Markowi Woźniakowi oraz Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego panu Piotrowi Całbeckiemu – w postaci Paszportu Obywatela Państwa Gnieźnieńskiego, jako wyróżnienie osób reprezentujących samorządy, które wraz z Powiatem Gnieźnieńskim podjęły się trudu restytucji Szlaku Piastowskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu złożył życzenia noworoczne, aby nadchodzący czas dał wszystkim gościom tej wyjątkowej uroczystości siłę i determinację w dążeniu do osiągnięcia wspólnych celów i wspólnego dobra w służbie dla Powiatu Gnieźnieńskiego.

Na zakończenie spotkania głos zabrał Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, który dziękując za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w spotkaniu noworocznym Powiatu Gnieźnieńskiego, życzył zgromadzonym sukcesów związanych z realizacją planów na rok 2014, a także Wicestarosta powiatu Teltow-Flaeming Pan Holger Lademan.  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21417759

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno