Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Laureaci 2015 rokuJacek Weiss, podsekretarz stanu w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Jerzego Buzka, muzyk pianista, działacz związkowy. Urodził się w 1938 roku w Gnieźnie. Jest absolwentem szkół muzycznych w Gnieźnie, Poznaniu, Krakowie oraz Warszawie. Uczeń profesora Zbigniewa Drzewieckiego. Wieloletni wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Nagrodzony między innymi w konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi oraz konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Wiele razy występował z koncertami chopinowskimi w Polsce i za granicą. Jego grę można było usłyszeć podczas pasterki w Bazylice św. Piotra w Rzymie, w katedrze Notre-Dame w Paryżu oraz wielu świątyniach na terenie całej Europy. Zaangażowany działacz społeczny, obrońca i propagator polskiego dziedzictwa kulturowego. Na przełomie lat 80-tych i 90-ych organizował antykomunistyczne koncerty na terenie całego kraju. W 1981 roku założył i przewodniczył NSZZ Solidarność pracowników Akademii Muzycznej. W latach 1997-2001 pełnił funkcję wiceministra kultury. Od wielu lat działa jako aktywny przewodnik turystyczny specjalizując się w wycieczkach dedykowanych Fryderykowi Chopinowi. Autor przewodnika: „Polskie ścieżki Chopina. Praktyczny przewodnik turysty”. Jako minister kultury przyczynił się do utworzenia w Gnieźnie szkoły muzycznej II stopnia. W sierpniu 2015 roku na budynku przy ulicy Chrobrego 38 w Gnieźnie odsłonięto tablice upamiętniającą niegdyś funkcjonującą tam księgarnię, należącą do rodziców Jacka Weissa - Józefa Weissa i jego żony Ireny. Całe życie związany był z kościołem katolickim, muzyką, kulturą oraz amatorskim sportem: kajakarstwem, pływaniem, turystyką. Uhonorowany miedzy innymi tytułem honorowego nauczyciela salezjańskich szkół kościelnych, laureat Nagrody Rektora Akademii Muzycznej w Warszawie. Jak sam dowcipnie przyznaje wśród wielu odznaczeń równie mocno ceni sobie również „pasowanie” na zbójnika w Bukowinie. Do dziś pasjonują go książki, w swojej bibliotece ma ich kilka tysięcy, w tym wyjątkową książkę o gnieźnieńskiej katedrze, którą w młodości otrzymał od ojca. Jacek Weiss.

Renata Szarzyńska. Farmaceuta, społecznik, mama niepełnosprawnego Igora. Prezes stowarzyszenia MAKI. Urodziła się w Gnieźnie w 1973 roku. Jest absolwentką gnieźnieńskiego II Liceum Ogólnokształcącego. W 1997 roku z wyróżnieniem ukończyła studia na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Poznaniu. Jak przyznaje dziś, dzięki pracy w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, może zarażać swoją pasją przyszłych farmaceutów. W 2008 roku, wraz z grupą rodziców i opiekunów założyła stowarzyszenie MAKI, którego celem, zgodnie z przyjętą nazwą, jest: Miłość, Aktywność, Korzyść i Integracja osób niepełnosprawnych. Od tego czasu pomaga swoim podopiecznym i ich rodzinom w codziennym życiu, inspirując do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie oraz wzajemnego wsparcia. W 2009 roku stowarzyszenie powołało do życia Środowiskowy Dom Samopomocy "Dom Tęcza". Dziś otacza on opieką i rehabilitacją społeczną osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym, umiarkowanym, lekkim oraz z autyzmem. Zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzone są codziennie przez terapeutów, pedagogów, rehabilitanta oraz psychologa w pracowniach: krawieckiej, technik różnych i drewna, gospodarstwa domowego, komputerowej z reedukacją oraz papieroplastycznej. Organizowane są również zajęcia dodatkowe m.in. polisensoryczne, edukacyjne oraz sportowe. Obecnie stowarzyszenie MAKI liczy blisko stu członków i podopiecznych, których połączyła jedna idea - pomoc drugiemu człowiekowi. Za swoją działalność uhonorowana między innymi medalem milenijnym przyznanym przez prezydenta miasta Gniezna. Renata Szarzyńska.
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21433355

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno