Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Laureaci 2016 rokuDoktor Justus Werdin, pastor ewangelicki, rzecznik ekumenizmu i dialogu niemiecko-polskiego. Urodził się w 1956 roku w Lieberose. Jest absolwentem studiów teologicznych na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Aspirant teologiczny na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze w latach 1982-1985, następnie wikariusz kościoła ewangelickiego Berlina-Brandenburgii. W latach 1987-2016 pastor ewangelicki parafii w Greifenberg/Uckermark. Od 2016 roku referent kościoła ewangelickiego do spraw ekumenicznych w Europie wschodniej. Pomysłodawca i koordynator, po stronie niemieckiej, organizowanej od roku 2003 „Polsko-Niemieckiej Ekumenicznej Pielgrzymki Magdeburg-Gniezno – od Jana do Piotra i Pawła”. Pielgrzymkę od wielu lat wspiera samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego. Jej symbolem jest kwitnąca na wewnętrznym dziedzińcu Starostwa Powiatowego – Róża Pielgrzym. Uczestnik Zjazdów Gnieźnieńskich i wielu konferencji poświęconych dialogowi kultur. W 2012 roku w murach Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie doktor Justus Werdin wygłosił wykład na temat historii kościoła ewangelickiego w Polsce. Autor niemieckiego przekładu książek: „Polscy robotnicy” – Jana Malanowskiego, „Spotkałam ludzi” - Ruty Wermuth oraz „Ołtarz milenijny katedry prymasowskiej w Gnieźnie” – arcybiskupa Henryka Józefa Muszyńskiego. Laureat nagrody imienia świętego Brata Alberta.

Maria Chwiałkowska-Grygiel. Urodziła się w 1955 roku we Wrocławiu. Jest pomysłodawczynią i sekretarzem Powiatowego Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej „DOM”. W 1969 roku zamieszkała na stałe w Gnieźnie. Tu też żyli jej dziadkowie i rodzice. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 4 przy ul. Pocztowej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Po ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu, z dyplomem nauczyciela biologii podjęła pracę w szkołach w Uzarzewie i Fałkowie. Dzięki jej staraniom 16 sierpnia 2004 roku zarejestrowane zostało Powiatowe Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie „Dom”, które od września 2005 roku prowadzi Ośrodek "Pomocna Przystań" składający się z dwóch schronisk dla bezdomnych, mieszkania rotacyjnego, punktu charytatywnego oraz remontowo-usługowych i artystyczno-rzemieślniczych warsztatów. Dzięki działalności stowarzyszenia kilkadziesiąt osób wyszło z bezdomności. W myśl idei - „Pomagać sobie – pomagając innym” - „Dom” organizuje też integracyjne festyny i pikniki rodzinne. Prowadzi również cykl zajęć terapeutycznych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, ubogich i niepełnych. Maria Chwiałkowska-Grygiel jest laureatką plebiscytu Człowiek Roku 2015 "Gnieźnieńskiego Tygodnia" i portalu gniezno.naszemiasto.pl. Za swoją działalność otrzymała między innymi: odznakę honorową „Za zasługi dla Miasta Gniezna” i Medal Milenijny przyznany przez Prezydenta Miasta Gniezna. W 2016 roku odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21453079

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno