Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Działa już Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”

W dniu 8 lipca 2003 roku Sąd Rejonowy w Poznaniu wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Organizację Turystyczną "Szlak Piastowski". Tym samym rozpoczął się byt prawny Lokalnej Organizacji Turystycznej. Rejestracja organizacji jest ukoronowaniem kilkuletniej pracy i zaangażowania władz Powiatu Gnieźnieńskiego mającej na celu zintegrowanie środowiska branży turystycznej oraz samorządów lokalnych w celu wypromowania wielkiej atrakcji Szlaku Piastowskiego i regionu gnieźnieńskiego.Organizację Turystyczną "Szlak Piastowski" utworzyły 24 podmioty, wśród których są samorządy, podmioty komercyjne i organizacje z tzw. sektora non profit oraz osoby fizyczne. Obecnie organizację reprezentuje Komitet Założycielski w osobach: Telesfor Gościnak jako Przewodniczący (członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego), Bogusław Rzyski (Prezes PTTK o/ Ziemi Gnieźnieńskiej) oraz Dariusz Jankowski (z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Trzemeszno). Siedzibą dla nowo powołanej organizacji jest Gniezno.

Podstawą działania dla Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski" jest ustawa Prawo o stowarzyszeniach z dnia 7 kwietnia 1989 roku (DZ.U. z 1990 r., nr 20, poz. 104 z późn. zm.) oraz ustawa o Polskiej Organizacji Turystycznej z dnia 25 czerwca 1999 roku (DZ.U. nr 62, poz. 689 z późn. zm.).

Głównymi zadaniami, którymi zajmie się Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" są: integracja społeczności lokalnej, tworzenie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych, promocja lokalnych produktów i atrakcji turystycznych, kształcenie kadry działającej w turystyce oraz gromadzenie i aktualizacja informacji o wszelkich atrakcjach turystycznych.

Szlak Piastowski jest najpopularniejszym szlakiem turystycznym w Wielkopolsce , a może i w Polsce. Główna trasa szlaku prowadzi od Poznania, przez Pobiedziska, Ostrów Lednicki, Gniezno, Trzemeszno, Mogilno, Strzelno, Kruszwicę do Inowrocławia. Trasy boczne szlaku wiodą ponadto: na południe przez Kostrzyn, Giecz, Czerniejewo do Gniezna, na północ przez Rogowo, Gąsawę, Biskupin, Wenecję, Żnin, Lubostroń, Barcin i Pakość do Inowrocławia, na południe przez Orchowo do Strzelna, na północ – z Mogilna przez Dąbrowę do Biskupina.

Dzięki skupieniu działań wielu podmiotów w jednej instytucji, jaką jest Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski", zostaną skoordynowane wszystkie działania w zakresie promocji szlaku oraz organizacji wszelkiego typu przedsięwzięć odbywających się na trasie szlaku.

Podstawą działania stowarzyszenia będą oczywiście składki ponoszone przez członków. Będą one jednak zróżnicowane ze względu na rodzaj podmiotu i ustalone na takim poziomie, aby dać wszystkim zainteresowanym szansę na wstąpienie do organizacji. Wysokość składek ustalą członkowie stowarzyszenia.

Aby jednak Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" mogła w praktyce zrealizować wszystkie założone cele warunkiem koniecznym jest udział silnej reprezentacji podmiotów działających w branży turystycznej na trasie szlaku (przede wszystkim samorządy, hotele, restauracje, ośrodki wypoczynkowe itp.).

Stąd, wszystkie podmioty i osoby zainteresowane udziałem w pracach nowo powołanej organizacji proszone są o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie – Wydział Promocji i Rozwoju, tel. (061) 424 07 22 oraz Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, tel. (061) 428 01 00 lub e-mail: arc@powiat-gniezno.pl.; turystyka@powiat-gniezno.pl.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska


Statut Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski"

2003-08-13

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21412128

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno