Egzaminy na prawo jazdy kat. B wkrótce na nowych samochodach

Na podstawie informacji uzyskanych z WORD w Poznaniu uprzejmie informujemy, że od ok. 10 listopada 2008 roku egzaminy na prawo jazdy kat. B w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu odbywać się będą tylko na samochodach marki RENAULT CLIO III.

Jest to bardzo ważna wiadomość dla wszystkich osób, które w najbliższym czasie mają zamiar zdobyć uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi.

Jak informuje Tomasz Gadziński p.o. dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym z dokumentacji posiadanej przez wydział wynika, że aktualnie żaden z 30 ośrodków szkolenia kierowców mających siedzibę na terenie powiatu gnieźnieńskiego nie posiada samochodów marki RENAULT CLIO III. Kursanci są szkoleni na samochodach, na których aktualnie odbywają się egzaminy czyli na FIATACH PUNTO. Jak wynika jednak z pisma zastępcy dyrektora WODR w Poznaniu, aby zapewnić uczestnikom kursów możliwość nauki jazdy samochodem, na którym będą się wkrótce odbywały egzaminy na prawo jazdy kat. B, lokalne ośrodki szkolenia w najbliższym czasie będą musiały dokonać wymiany posiadanych samochodów. Aktualna cena nowego samochodu marki RENAULT CLIO III to wydatek rzędu ok. 38.500 złotych. Firma Renault produkuje model CLIO III od 2006 roku.

Marcin Puk