Starosta na motocyklu!

W niedzielę 31 sierpnia odbył się w Gnieźnie mecz na szczycie II ligi żużlowej pomiędzy Speedway Miszkolc a TŻ Start Gniezno. Starosta sprawił żużlowcom i kibicom nie małą niespodziankę!

Przed rozpoczęciem prezentacji zawodników, spiker zapowiedział nowego zawodnika. Kibice z zaciekawieniem patrzyli, kto na motorze przemierza żużlowy tor. Po wykonaniu jednego okrążenia i zdjęciu kasku, okazało się, że to…starosta Krzysztof Ostrowski. Jazda starosty nagrodzona została gromkimi brawami. Krzysztof Ostrowski przekazał następnie dwa motocykle gnieźnieńskim zawodnikom – Mirkowi Jabłońskiemu i Piotrowi Paluchowi. Motocykle zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w ramach pomocy po dramacie, jaki spotkał zespół Startu podczas wyjazdu na Ukrainę.

Spotkanie z Miszkolcem stało na bardzo wysokim poziomie i mogło zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców czarnego sportu. Licznie zgromadzeni kibice mieli możliwość obserwowania wielu bardzo ciekawych pojedynków na torze, podobali się zwłaszcza Krzysztof Stojanowski, Clauss Vissing, Piotr Paluch i Dawid Cieślewicz. Ostatecznie TŻ Start dość pewnie pokonał dotychczasowego lidera Speedway Miszkolc w stosunku 58-34. Już za tydzień gnieźnian czeka kolejny mecz ligowy – tym razem zawodnicy Startu będą rywalizować w Łodzi z zespołem Orła.

Marcin Puk