Uznanie dla strażaków

Starosta Krzysztof Ostrowski wręczył grawertony z podziękowaniami dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Jest to wyraz uznania za profesjonalnie przeprowadzoną akcję ratowniczą podczas wypadku z udziałem niemieckiego autokaru, do którego doszło w maju w miejscowości Lulkowo.


Najbardziej miarodajną oceną działań strażaków były słowa wdzięczności i uznanie ze strony poszkodowanych – niemieckich turystów – mówił starosta. - Swoją pracą obydwie jednostki budują markę całej służby ratowniczej powiatu- służby rzetelnej, profesjonalnej i mającej na uwadze dobro drugiego człowieka. Z tego względu uważam, że należą im się szczególne podziękowania i gratulacje.

Jak przyznał obecny na spotkaniu wiceburmistrz Trzemeszna Zygmunt Nowaczyk, już w momencie kiedy strażacy jechali na miejsce zdarzenia, czuł się spokojny o to, że akcja będzie przeprowadzona wzorowo. Gwarantował to wysoki poziom jednostki.

Ewa Michalak