Ziemia w Twoich rękach!

Ziemia w Twoich rękach – pod takim hasłem ruszyła w tym roku, w Polsce akcja Sprzątanie Świata. W całym kraju organizowane są grupy młodzieży, które będą sprzątać przede wszystkim nasze lasy.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z uczniami I i III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, pod nadzorem Nadleśnictwa Gniezno, postawiło sobie za cel posprzątanie Lasu Miejskiego w Gnieźnie. Około godziny 9-tej wyruszyła pierwsza grupa chętnych do udziału w naszej akcji. Starostwo zorganizowało transport uczniów do wyznaczonego miejsca oraz powrót, worki i rękawiczki.

Nad młodzieżą w lesie czuwał leśniczy oraz opiekunowie wyznaczeni przez szkoły. Udało się zebrać około pół tony odpadów, co jest niewątpliwie dużym sukcesem. Wszystkie śmieci trafią na składowisko odpadów komunalnych w Lulkowie.

Po skończonej akcji uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Poligon” gdzie przy dźwiękach gitary zorganizowali pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Pragniemy podziękować szkołom, uczniom, ich opiekunom oraz Nadleśnictwu Gniezno za bezinteresowną pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Więcej informacji na temat akcji Ziemia w Twoich rękach na stronie Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – www.naszesrodowisko.pl

Magdalena Musiałowicz