Podsumowanie Turnieju Piłki Ręcznej „Gniezno Cup 2008”

W dniach 19 – 21 września 2008r odbył się w Gnieźnie Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej „Gniezno Cup 2008”. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: dziewczynki rocznik 1996 i mł. (5 zespołów - hala SP nr 12) oraz juniorki młodsze rocznik 1992 i mł. (10 zespołów hala GOSiR ul. Paczkowskiego).


Nagrody najlepszym zespołom oraz zawodniczkom wręczył Wicestarosta Gnieźnieński Dariusz Pilak. Turniej został zorganizowany przez MKS MOS Gniezno oraz UKS Tuzinek Gniezno. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w formie dotacji wsparło finansowo organizację turnieju.

WYNIKI TURNIEJU

W kategorii dziewcząt rocznik 96 grano dwukrotnie systemem „każdy z każdym”.

1 MMTS Kwidzyn 16 pkt    bramki    150 - 43
2 Pogoń Szczecin 10 pkt 102 – 82
3 MKS MOS Gniezno 10 pkt 131 – 79
4 MUKS Mosina 4 pkt 89 – 144
5 UKS Tuzinek Gniezno    0 pkt 41 – 173 rocz. 1997

O kolejności na drugim i trzecim miejscu zadecydowały bezpośrednie mecze.

Najlepsza zawodniczka turnieju - Ada Górna z Kwidzyna
Najlepsza bramkarka - Natalia Warzywoda z Kwidzyna
Najlepsza snajperka - Angelika Lisiecka z MKS MOS Gniezno

Najlepsza siódemka turnieju:


W kategorii juniorki młodsze 10 zespołów podzielono na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki

GR. A
ChKS Łódź 8 pkt 78-55
MMTS Kwidzyn 6 pkt 67-53
MKS MOS Gniezno 4 pkt 54-57
Pogoń 93’ Szczecin      2 pkt 50-59
Kowalewo Pom. 0 pkt 57-82

Gr B
Wilanowia Warszawa 6 pkt 68-61
AZS AWFiS Gdańsk 6 pkt 79-54
Finepharm Jelenia G.     4 pkt 69-55
Pogoń’92 szczecin 4 pkt 49-68
Truso Elbląg 0 pkt 46-83

Mecze finałowe zostały rozegrane w niedzielne przedpołudnie

o I miejsce
ChKS Łódź – Wilanowia Warszawa 30 – 17

o III miejsce
MMTS Kwidzyn – AZS AWFiS Gdańsk 24 – 19

o V miejsce
MKS MOS Gniezno – Finepharm Jelenia Góra 19 – 10

o VII miejsce
Kowalewo Pom. – Pogoń Szczecin 93’ 20 – 23

o IX miejsce
Pogoń 92’ Szczecin – Truso Elbląg 21 – 15

Najlepsza zawodniczka Paulina Piechnik - Wilanowia Warszawa
Najlepsza bramkarka Monika Kowalczewska - MKS MOS Gniezno
Najlepsza snajperka Karolina Kmin - CWKS Łódź

Najlepsza siódemka turnieju


Marcin Puk