Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wojewoda i wicemarszałek w powiecie gnieźnieńskim

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek i Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak gościli wczoraj w powiecie gnieźnieńskim. Goście wizytowali odcinek drogi krajowej nr 15 w gminie Trzemeszno, warsztaty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzemesznie oraz budynek powojskowy przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie.


W kwestii modernizacji drogi krajowej nr 15 pojawiły się głosy miejscowej społeczności dotyczące budowy przejścia dla pieszych, ewentualnego ronda i natężenia hałasu. Jak poinformował wojewoda Piotr Florek, do końca roku ma powstać projekt modernizacji tego odcinka i jeszcze raz Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych oddziału poznańskiego przekaże koncepcję do burmistrza Trzemeszna w celu ponownego rozpatrzenia i zanalizowania.

Wicemarszałek Leszek Wojtasiak odniósł się natomiast do złożonego wniosku o dofinansowanie warsztatów ZSP w Trzemesznie. – W większości, kiedy analizujemy wnioski, są to materiały, gdzie podchodzi się z punktu widzenia własnych oczekiwań albo ambicji. A tutaj postawiono zadanie w ten sposób, że najpierw przejrzano problemy, jakie dotyczą powiatu gnieźnieńskiego, następnie przeanalizowano bardzo szczegółowo kryteria wyboru i dobrano taki projekt, który spełnia jak największą ilość oczekiwanych założeń w konkursie. Wygląda na to, że ocena formalna będzie bardzo wysoka i daje projektowi duże szanse. Wicemarszałek zaznaczył jednak, że do rozdysponowania jest 36 mln zł, natomiast złożone wnioski opiewają na 670 mln zł.

Leszek Wojtasiak poinformował ponadto, że zanim będzie mogła zostać uruchomiona procedura naboru wniosków o dofinansowanie rewitalizacji obszarów powojskowych, należy zaczekać na przyjęcie ustawy o rewitalizacji obszarów miejskich.

Korzystając z obecności w Gnieźnie wicemarszałka, senator Piotr Gruszczyński spytał o szanse zwrotu części środków z budowy basenu. – Dostaliśmy dodatkowe dofinansowanie w ramach ZPORR-u – 43 mln zł dla Wielkopolski w priorytecie I i III. Mamy dofinansować te wnioski, które zostały już zrealizowane, ukończone i są rozliczone. Gdzie nie ma wątpliwości do kwalifikowalności wydatków. Jednym z takich wniosków jest właśnie pływalnia. Złożyliśmy dokumenty w ministerstwie rozwoju i niedługo zostanie to zaprezentowane publicznie. Przeprowadziliśmy kontrolę tego wniosku. Prezydent Dziel dobrze przeprowadził tę inwestycję i 8 mln 111 tys. zł wpłynie do kasy Gniezna w tym roku – odpowiedział Leszek Wojtasiak.

Ewa Michalak


2008-09-24
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21412102

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno