Strona główna Mapa serwisu Kontakt
  PWB w dniu 18.10.2017 r. nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.                    W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Largo – znaczy szeroko

Przy ul. Kościuszki 7 w Gnieźnie otwarte zostało Centrum Aktywności Społecznej. Centrum przyjęło nazwę ,,largo’’, czyli ,,szeroko’’. Szeroka jest bowiem oferta placówki.

Inicjatorem powstania centrum było starostwo powiatowe, które przekazało na ten cel 200 tys. zł, a dodatkowe 100 tys. zostało pozyskane na drodze konkursowej z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej.
– W powiecie gnieźnieńskim mamy około stu stowarzyszeń, organizacji pozarządowych. Często borykają się one z problemami lokalowymi czy organizacyjnymi, pomysł zasadza się więc na tym, by stworzyć jedno miejsce, z którego będą mogły te organizacje korzystać, gdzie będzie sala konferencyjna, dostęp do komputerów, gdzie będą zatrudnieni pracownicy socjalni – poinformował starosta Krzysztof Ostrowski. Starosta przekazał również słowa podziękowania realizatorom projektu, dyrektor PCPR Elżbiecie Pilarczyk i jej zastępcy Arturowi Babikowi.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się takie pomieszczenie pozyskać i myślę, że będzie ono wszystkim bardzo dobrze służyło – przyznała podczas otwarcia centrum dyrektor Pilarczyk. Jak dodała, działania ,,Largo’’ mieszczą się w realizowanym przez PCPR na rzecz osób psychicznie chorych programie ,,Akord’’.
– Oprócz pomocy w zakresie osób niepełnosprawnych, chcielibyśmy tutaj też realizować zadania w obszarze pomocy rodzinie. Nie tylko rodzinie w głębokim kryzysie, ale też rodzinie, która funkcjonuje normalnie, ale w której zdarzają się czasami na przykład problemy wychowawcze i która oczekuje wsparcia. Dlatego będą się tutaj odbywały dyżury psychologa i doradcy zawodowego – powiedziała dyrektor Pilarczyk.

Wszystkie zainteresowane osoby niepełnosprawne mogą się również zapisywać na zajęcia warsztatowe, które będą się tutaj odbywały: plastyczne, fotograficzne i komputerowe. Zapisy przyjmowane są codziennie od godz. 9.00 do 15.00.

Podczas otwarcia Centrum Aktywności Społecznej wystawiony został spektakl na podstawie tekstu S.I. Witkiewicza ,,Regulamin firmy portretowej’’, przygotowany przez Andrzeja Malickiego, z udziałem Marka Cybułki.

Ewa Michalak


2008-10-10
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 18-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20680149

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno