Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Pro publico bono

Uroczyście, ale i uczciwie odniósł się do sytuacji w szkolnictwie starosta Krzysztof Ostrowski przy okazji Dnia Edukacji Narodowej. Popularny Dzień Nauczyciela jest zawsze dobrą okazją do składania życzeń wszystkim pracownikom oświaty. Jest także momentem, gdy niejednokrotnie przychodzi czas na refleksję związaną z zawodem, a może raczej powołaniem, nauczyciela. Tak było i tym razem.

W murach restauracji „W starej kamienicy” w Gnieźnie spotkali się nauczyciele i dyrektorzy placówek ponadpodstawowych powiatu gnieźnieńskiego. Blisko osiemdziesięciu pedagogów z terenu naszego powiatu otrzymało z rąk K. Ostrowskiego nagrody za dorobek zawodowy i osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do egzaminów wewnętrznych. Jak podkreślała Aleksandra Kuźnia, dyrektorka Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, tegoroczne wyróżnienia były po raz pierwszy tak liczne.

Składając życzenia, starosta Ostrowski powiedział m.in.: Dziś nauczyciel musi charakteryzować się dojrzałą tożsamością. Musi być człowiekiem, który ma stabilny system wartości, odpowiadać na to, co niesie ze sobą rzeczywistość. Ma być właściwie przewodnikiem po świecie, a nie tylko źródłem informacji. Nawiązując do ostatniej sesji Rady Powiatu, Krzysztof Ostrowski przyznał, iż wiosna i lato tego roku były dość burzliwe dla edukacji gnieźnieńskiej.

Mam tego pełną świadomość - przyznał na uroczystości.- Ale chciałem powiedzieć, że wszystkimi działaniami, którymi kierował się Zarząd Powiatu, którymi ja osobiście się kierowałem, to zasada – pro publico bono. I wiem, że zmiany na stanowisku dyrektorów były bardzo bolesne. Wychodziło stare, rodziło się nowe i zawsze to bardzo boli. I nawet nie rozstrzygam, kto ma rację. Czy to koalicja prawicowa, która miała wolę wprowadzenia zmian, czy SLD, który bardzo bronił historycznych uwarunkowań. Jestem przekonany, że przyszłość za rok, za dwa, może nawet za 10 lat pokaże, kto miał rację. Jestem przekonany, że przyszłość osądzi nas dobrze. Niemniej jednak będzie to osąd przyszłości. I jeszcze chciałem powiedzieć, nawiązując do dyskusji na ostatniej sesji, do wystąpienia pana przewodniczącego Kujawy, jakoby moje działania sprowadzają się do szukania haka na panią dyrektor Bolińską. Wszyscy, którzy znają mnie osobiście, wiedzą, że ja takim językiem się brzydzę, brzydzę się takim postępowaniem. Całą swoją energię koncentruję na pracy organicznej, na myśleniach długofalowych, strategicznych i na pracy u podstaw. Myślę, że każdy sądzi po sobie i takie szukanie haków, tudzież inne działania, które miały miejsce, odejdą daleko w przeszłość. Na koniec starosta nie ukrywał, iż zazdrości nauczycielom pracy z młodzieżą, która ma uśmiech i optymizm na twarzy. Zaś samym pedagogom gnieźnieńskim życzył, by „nie tylko oświata gnieźnieńska, ale i polska, będzie się rozwijała na miarę naszych oczekiwań, oczekiwań uczniów, rodziców, ale także na miarę państwa oczekiwań, państwa aspiracji”.

P.K.2008-10-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21352501

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno