Zderzenie kontrolowane

Dziś tuż przed południem na ulicy Wrzesińskiej doszło do tragedii. W wyniku zderzenia fiata 125p z pociągiem Gnieźnieńskiej Kolejki Wąskotorowej jedna osoba zginęła na miejscu, natomiast siedem kolejnych odwieziono do szpitala. Stan jednej z nich, jak określili lekarze na miejscu wypadku, jest bardzo ciężki.

Na szczęście, powyższa informacja, to tylko ewentualny scenariusz zdarzenia, do jakiego może dojść zawsze, zwłaszcza w najmniej oczekiwanej chwili…

Symulacja została przeprowadzona przez Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Na ratunek”, a sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Jak powiedział prezes stowarzyszenia Marek Kosmala, dzisiejsza akcja nie odbyłaby się bez wsparcia starostwa. Na symulację przeznaczono po 5 tys. złotych dla PCK i właśnie stowarzyszenia. - Mam nadzieję że takie, jak dzisiejsza, akcje, pomogą bardziej zrozumieć, jakie zagrożenia niosą za sobą wypadki drogowe oraz jak należy się zachowywać podczas akcji ratowania życia ludzkiego - stwierdził Wojciech Krawczyk, członek Zarządu Powiatu.

Działaniom pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji przyglądała się młodzież gnieźnieńskich szkół ponadgimnazjalnych.

PK