Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat Gnieźnieński wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną na targach w Holandii.

Powiat Gnieźnieński, jako członek Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, postanowił przyłączyć się do promocji turystycznej Wielkopolski podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych VAKANTIEBEURS w Holandii w dniach od 14 do 18 stycznia. Targi w Holandii należą do największych imprez turystycznych w Europie i odbywają się na Terenia Jaarbeurs w Utrechcie.

Na targach swoje oferty prezentowali przedstawiciele organizacji turystycznych, biur podróży, hoteli i innych przedsiębiorstw turystycznych z ponad 100 krajów całego świata. Według organizatorów targi odwiedziło ponad 140 tysięcy osób – potencjalnych turystów. Pierwszy dzień targów przeznaczono do zwiedzania przez branże turystyczną, a kolejne dla indywidualnych odwiedzających.

Polskie Stoisko Narodowe zabudowane było według jednolitego projektu dla zagranicznych wystąpień narodowych, a jego wystrój stanowiły fotogramy przedstawiające turystyczne regiony i atrakcje naszego kraju.

Elementem wizualizacji stoiska Poznania i Wielkopolski był fotogram przedstawiający Poznań nocą oraz turystykę aktywną w naszym regionie. Stoisko było obsługiwane przez pracowników z Urzędu Miasta Poznania i Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Partnerami WOT obok Powiatu Gnieźnieńskiego byli: Miasto Kalisz, OLYMPIC HOTEL we Wronkach oraz Hotel Kortowo.

Holendrzy wyrażają ogromne zainteresowanie Polską. Wielu z nich odwiedziło już nasz kraj w poprzednich latach. Stoisko Wielkopolski odwiedzane było przez turystów w każdym wieku, a więc zarówno rodziny z dziećmi, młodzież jak i emerytów. Holendrzy w dużej mierze podróżują na własną rękę, sami ustalając trasę swoich wakacyjnych wędrówek. Swój urlop planują na 4 do 5 tygodni i cały ten czas poświęcają na zwiedzanie Polski, albo też traktują nasz kraj jako etap podróży do naszych wschodnich lub południowych sąsiadów. Podróżują własnymi samochodami z przyczepami campingowymi, a więc na targach szukali najczęściej ofert pól campingowych.

Z wydawnictw promujących cały region Wielkopolski największe zainteresowanie wśród Holendrów obok folderów promocyjnych Powiatu Gnieźnieńskiego wzbudziły foldery Kalisza, Hotelu OLYMPIC i Kortowa oraz wszelkie wydawnictwa opisujące największe atrakcje Wielkopolski jak i jej turystykę aktywną.

Polskie Stoisko Narodowe, w tym stoisko Wielkopolski odwiedził Ambasador RP w Amsterdamie pan Janusz Stańczyk oraz Dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej (POIT) w Amsterdamie pan Robert Kępiński.

Międzynarodowe Targi Turystyczne VAKANTIEBEURS to niewątpliwie doskonała okazja do promocji Wielkopolski, umocnienia jej wizerunku na rynku holenderskim jako regionu atrakcyjnego turystycznie, przyjaznego turyście i oferującego usługi na poziomie europejskim.

Źródło: Biuro WOT

2009-01-23
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21361125

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno