Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Na Uroczystym Powitaniu Nowego Roku w Luckenwalde

Tradycyjnie już na początku roku władze powiatu Teltow- Fläming (powiat partnerski powiatu gnieźnieńskiego) organizują uroczyste spotkanie noworoczne. Tematyką tegorocznego spotkania, które odbyło się 23 stycznia, było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Powiat gnieźnieński reprezentowali: Przewodnicząca Rady Danuta Winiarska oraz Wicestarosta Gnieźnieński Dariusz Pilak.

Jak podkreśla Wicestarosta Dariusz Pilak bardzo ważnym punktem wizyty była możliwość wymiany doświadczeń i poglądów w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza przeciwpożarowego oraz możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem stref gospodarczych w powiecie Teltow- Fläming i planami działań, jakie zamierzają przedsięwziąć władze niemieckiego powiatu aby załagodzić skutki światowego kryzysu dla miejscowych przedsiębiorców.

A oto relacja z tego wydarzenia ze strony www.teltow-flaeming.de.

Pod mottem Teltow- Flaeming na bezpiecznej stronie odbyło się 23 stycznia 2009 powitanie Nowego Roku w Powiecie Teltow - Fläming. Po raz kolejny uczestnikami imprezy byli: Premier Matthias Platzeck oraz przedstawiciele z polskiego partnerskiego Powiatu Gnieźnieńskiego. W tym roku z zaproszenia Powitania Nowego Roku w Luckenwalde skorzystało ponad 500 gości.

Głównym przesłaniem tegorocznej imprezy była chęć podziękowania wszystkim tym, którzy w różnoraki sposób przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa i pewności obywateli mieszkających w Powiecie Teltow- Fläming. Do takich osób można zaliczyć przedstawicieli tamtejszej Straży Pożarnej, którzy latem zeszłego roku, uczestniczyli w walce z wielkim ogniem na byłym wojskowym placu ćwiczebnym Jüterbog - Zachód.

Z kolei Premier Mathias Platzek w swoim przemówieniu podkreślił, że dzisiejsze społeczeństwo nie może egzystować bez honorowego zaangażowania i wkładu w dobro ogółu. W tej właśnie kwestii Premier wyraził pochwałę w stosunku do Teltow- Fläming. Pokreślił on także fakt, że Powiat Teltow - Fläming, to lokalizacja z doskonałymi warunkami dla gospodarczych inwestycji.

Z punktu widzenia Pana Premiera podstawą dla dobrego rozwoju Powiatu Teltow - Fläming jest nowe ukierunkowanie brandenburskiej polityki poprzez położenie nacisku na naukę i badania. To, że Brandenburgia jako region gospodarczy rozwinęła się dobrze w ostatnich latach, można odczuć w Teltow- Fläming, szczególnie w miastach z rosnącą siłą gospodarczą jak Luckenwalde i Ludwigsfelde. Premier Platzeck obwieścił również, że rząd krajowy przy realizacji drugiego programu koniunktury pozostanie przy wcześniejszych założeniach skupiających się na: kształceniu, gospodarce, nauce, badaniach i odnawialnych źródłach energii. Inne dziedziny pozostałyby w zakresie infrastruktury społecznej i komunalnej.

Serdeczne podziękowania z polskiego partnerskiego Powiatu Gnieźnieńskiego przekazała Przewodnicząca tamtejszej Rady Powiatu Danuta Winiarska. Pojawiła się w towarzystwie Wicestarosty Dariusza Pilaka.(...). Starosta Peer Giesecke i Klaus Bochow – Przewodniczący Rady Powiatu Teltow – Fläming, cieszyli się z tego, że polski partner ponownie był gościem powitania Nowego Roku w Luckenwalde.

Przewodnicząca Danuta Winiarska zaakcentowała w języku niemieckim, że dobra współpraca obydwóch powiatów istnieje już ponad pięć lat.(...).

Tradycyjnie w ramach otwarcia Nowego Roku zostały także wręczone nagrody Teltow- Fläming. W tym roku zostali odznaczeni: Yvonne Kühne, Reiner Lange i Robert Zellermann, ludzie którzy z wielkim zaangażowaniem troszczą się o bezpieczeństwo i dobrobyt ludności naszego regionu. Nagrodę specjalną otrzymał Gisbert Becker, wieloletni dyrektor w zakresie ochrony Teltow - Fläming.

Przypomnijmy, że w 2007 roku, w noworocznym przyjęciu uczestniczył Starosta Gnieźnieński - Krzysztof Ostrowski wraz z Przewodniczącą Danutą Winiarską. Wówczas to Burmistrz miasta Jüterbog, Bernd Rüdiger uhonorował Gnieźnieńskiego Starostę srebrnym medalem pamiątkowym z okazji 1000- lecia pierwszej wzmianki o mieście Jüterbog.

Żródło: www.teltow-flaeming.de

Opracowanie: Marcin Puk, Agata Białas
Tłumaczenie artykułu: Agata Białas PR

autor zdjęć: Ośrodek Prasowy Teltow-Flaeming2009-01-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21359945

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno