Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

II edycja konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”

Ruszyła właśnie II edycja ogólnopolskiego Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” organizowanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przez firmę Smartlink pod patronatem Wydawnictwa Pascal. Warto przypomnieć, że w ścisłym gronie laureatów I edycji, jako jedyny z Wielkopolski, znalazł się Powiat Gnieźnieński ze swoim projektem „Dobre miejsce, królewska tradycja. Promocja produktów turystycznych Powiatu Gnieźnieńskiego”.

Celem Konkursu jest niezmiennie wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu z funduszy unijnych, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej Polski.

O rozpisaniu kolejnej edycji zadecydowało duże zainteresowanie ubiegłorocznym konkursem i wysoki poziom nagrodzonych projektów. Na konkurs ogłoszony w marcu 2008 r. wpłynęło blisko 200 wypełnionych ankiet z ogromną ilością materiałów ilustrujących te przedsięwzięcia.

Wiele nadesłanych projektów w I edycji konkursu było w końcowej fazie realizacji lub zostało niedawno ukończonych. W związku z tym członkowie Kapituły nie mogli w pełni ich ocenić, choć doceniali, że są to wspaniale zapowiadające się atrakcje turystyczne. Niektóre z projektów określali wręcz jako potencjalnych faworytów na przyszły rok.

Do udziału w Konkursie organizatorzy zapraszają również autorów projektów, które w poprzedniej edycji zostały wyróżnione, bądź nominowane do nagrody głównej. Także laureaci mogą ponownie uczestniczyć w Konkursie, nie można jednak zgłosić tych samych projektów, które w poprzedniej edycji otrzymały nagrodę główną w poszczególnych kategoriach.

Udział w Konkursie jest bezpłatny – aby przystąpić do konkursu wystarczy, wypełnić i odesłać załączoną ankietę w wersji papierowej i elektronicznej wraz z materiałami ilustrującymi projekt (zdjęcia, filmy, publikacje, prezentacje, itp.).

Termin odsyłania ankiet upływa 3 marca 2009 r.

Laureatów Konkursu wyłoni Kapituła, w której zasiądą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Biura Konkursu oraz eksperci.

Ogłoszenie konkursu poprzedziła wnikliwa analiza poprzedniej edycji. Na jej podstawie opracowano nowy regulamin konkursu oraz ankietę. Co nowego znalazło się w regulaminie? Przede wszystkim utworzona została nowa kategoria „Turystyka aktywna” (np.: ścieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne). Nie będzie kategorii „Wydarzenie”, które obejmowało festiwale, jarmarki, targi. Teraz tego typu imprezy można zgłaszać do innych kategorii. Tak więc w tegorocznej edycji nagrody przyznawane będą w następujących kategoriach:

  • Rewitalizacja
  • Zabytek
  • Produkt promocyjny (wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)
  • Obiekt turystyczny/gastronomiczny
  • Turystyka aktywna (szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, szlaki wodne, parki rekreacyjne)
  • Turystyka transgraniczna i międzynarodowa
  • Turystyka na obszarach wiejskich.

Zwycięstwo w konkursie to nie tylko prestiż w postaci pięknej statuetki wręczanej w świetle kamer i fleszy aparatów podczas uroczystej gali wieńczącej Forum Funduszy Europejskich. To także konkretne działania promujące zwycięzców w kraju i za granicą. Najlepsi mogą więc znowu liczyć na filmy, informacje w mediach, a także multimedialną wystawę „Polska pięknieje”. Przypomnimy, że wystawa poświęcona laureatom poprzedniej edycji zaprezentowana została w grudniu 2008 r. w gmachu Komitetu Regionów w Brukseli. Trudno o lepsze miejsce do promocji projektów europejskich. W tym roku dodatkowo powstanie polsko-angielski album z wszystkimi nominowanymi i wyróżnionymi projektami, a także specjalna tablica, którą laureaci będą mogli zawiesić na elewacji budynku, symbolizującego zwycięski projekt.

Ankieta i regulamin oraz informacje dotyczące poprzedniej edycji konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.funduszeonline.pl

Źródło: biuro konkursu „Polska Pięknieje”
2009-02-04
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21453141

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno