„Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady”

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy pomocy Urzędu Gminy w Kiszkowie zorganizował dziś dla uczniów szkół znajdujących się na terenie Gminy Kiszkowo tj. Szkole Podstawowej w Kiszkowie, Szkole Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych oraz Szkole Podstawowej w Sławnie, spotkanie dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, połączone z pokazem zgniatania butelek PET.


Dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, a przede wszystkim uczniów biorących udział w pokazie, przywitał Starosta Gnieźnieński, Krzysztof Ostrowski. Starosta zwrócił uwagę na fakt, iż ilość powstających odpadów nieustannie wzrasta. Należy szukać sposobów ich dalszego zagospodarowania. Najważniejszą i najprostszą metodą jest selektywna zbiórka odpadów w domach, szkołach, urzędach. Tak niewiele robiąc, możemy przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów, które trafią na składowisko.

Dalszą część spotkania poprowadziła Pani Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Magdalena Musiałowicz, która przybliżyła uczniom zasady prawidłowej segregacji odpadów. Pani Magdalena Musiałowicz wskazała również sposoby dalszego zagospodarowania powstających odpadów. Wyjaśniła znaczenie „modnych” pojęć w gospodarce odpadami. Uczniowie mogli również sprawdzić nabytą wiedzę w pokazie praktycznym. Spotkanie udowodniło słuszność zgniatania butelek PET przed umieszczeniem w kontenerze.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.