Fundusze Europejskie

W dniu 8 maja na Rynku w Gnieźnie świętowano 5. rocznicę uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich działający w ramach Starostwa Powiatowego w Gnieźnie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego zorganizował akcję promującą fundusze europejskie.


Przy tej okazji pracownicy punktu informacyjnego informowali o możliwościach skorzystania z dofinansowania z unijnych środków pomocowych. Przedsiębiorcom i osobom chcącym uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych bezpłatnych informacji udzielali również konsultanci Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego oraz Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. Osoby, które odwiedziły stoiska, otrzymały m.in. materiały promocyjno-reklamowe, ulotki, gadżety.

Piątkowy piknik przyciągnął wielu mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Wystawcy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji: konkurs plastyczny i kąciki zabaw edukacyjnych dla dzieci. Za udział w konkursach uczestnicy otrzymywali europejskie upominki.

Dużą atrakcją był Euroautobus" wyposażony w sprzęt multimedialny i "namiot unijny" oraz "Gwiazdka", która zachęcała do udziału w zabawach i zasięganiu informacji o Funduszach Europejskich.

Justyna Jastrzębska