Pitagoras bywaj zdrów

Nieprzespane noce, walka o lepsze oceny, zakuwanie prawie do ostatnich dni… To już przeszłość w życiu tysięcy uczniów nie tylko w Gnieźnie, którzy kilka godzin temu rozpoczęli, w większości zapewne zasłużone, wakacje. Ostatnim akcentem roku szkolnego 2008/2009 było rozdanie świadectw oraz wręczenie uczniom wyróżniającym się na różnym polu - nagród.

W uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie oraz w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie uczestniczył wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie Dariusz Banicki przypomniał uczniom najzabawniejsze momenty mijającego roku szkolnego, łzy, które towarzyszyły niepowodzeniom, wspólne radości i smutki. Pogratulował uzyskania promocji do wyższej klasy. Życzenia i gratulacje uczniom złożył także wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak. Sam będący absolwentem tej szkoły z wyraźnym wzruszeniem podkreślał znaczenie tej ważnej dla naszej lokalnej społeczności placówki oświatowej. Wicestarosta życzył kadrze pedagogicznej i uczniom udanych wakacji i zasłuzonego wypoczynku.

W klimacie duchowej medytacji pożegnali rok szkolny uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego. Zakończenie roku zwieńczył wspólny udział uczniów i nauczycieli we mszy świętej dziękczynnej w kościele pw. św. Bogumiła. Dyrektor liceum Beata Czechańska z nieukrywaną radością i dumą wymieniła największe sukcesy osiągnięte przez uczniów w mijającym roku szkolnym. Życzenia i gratulacje uczniom złożył również wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak, który obok gratulacji zadedykował młodym myśl Alberta Einsteina: „Nie starajcie się być ludźmi sukcesu, pozostańcie ludźmi wartości.”