Wodne zmagania w Borzątwi

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wraz z firmą KLIM-POL przy współudziale Urzędu Gminy w Mieleszynie, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Poznaniu oraz Hurtowni „BENITA” Gniezno zorganizowało kolejne zawody pływackie w ramach Pizza Express Grand Prix Wielkopolski.

Pływacy w różnym wieku i kategoriach rywalizowali o Puchar Campingu Borzątew ufundowany przez starostę gnieźnieńskiego Krzysztofa Ostrowskiego. Nad całością rywalizacji i organizacją zawodów czuwał właściciel obiektu Józef Klimacki, a otwarcia dokonał wójt gminy Mieleszyn - Janusz Kamiński.

Piękna pogoda sprzyjała zarówno zawodnikom i ich kibicom, jak i widzom – licznie zgromadzonym plażowiczom. Zwycięzcom puchary i nagrody rzeczowe wręczał sekretarz powiatu Marian Chlebowski, wójt Mieleszyna Janusz Kamiński oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ratownictwa Wodnego w Poznaniu.

Gratulując w imieniu starosty Krzysztofa Ostrowskiego oraz swoim własnym waleczności triumfatorom sekretarz Marian Chlebowski zwrócił uwagę, że sam udział w wyścigu pływackim to zwycięstwo w walce z własną słabością, szansą daną swojemu organizmowi oraz ciekawym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu.