Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

,,Scena to dziwna’’ – teraźniejszość i przyszłość

Jeszcze przez kilkanaście dni Młodzieżowy Dom Kultury, a od 1 września Centrum Kultury ,,Scena to dziwna’’, zwana również w skrócie ,,estede’’. O tym, co zastał na starcie i o swoich planach opowiadał dziennikarzom przyszły dyrektor placówki Grzegorz Reszko.

Obecny również na spotkaniu z dziennikarzami starosta Krzysztof Ostrowski podkreślił, że Zarząd Powiatu stara się wybierać jak najlepszych dyrektorów jednostek, którzy mają następnie wolną rękę w zakresie doboru kadrowego. – Jest to dla mnie rzecz oczywista, ale z uwagi na różne insynuacje, chcę to podkreślić. Nie mam ani chęci, ani czasu na to, by ingerować w działalność jednostek – powiedział starosta. – Dyrektor ,,Sceny to dziwnej’’ ma duży kredyt zaufania Zarządu Powiatu, będzie jednak rozliczany z tego, co zrobi. Wyobrażam sobie, że centrum będzie funkcjonowało tak dobrze, że dyskusje, jakie toczyły się w związku z jego utworzeniem, okażą się bezpodstawne.

Grzegorz Reszko jest na razie pełnomocnikiem ds. powołania ,,estede’’ i jak przyznał, to co zastał w Młodzieżowym Domu Kultury, przekroczyło jego oczekiwania, niestety nie In plus. Od niepamiętnych czasów nie wykonywane remonty, wszędobylski grzyb, zniszczone podłogi, zaśmiecone piwniczne pomieszczenia. Dlatego zacznie od remontów, na które środki wygospodarował w budżecie przeznaczonym na funkcjonowanie ośrodka. – To, że nie było konieczności szukania dodatkowych, niż te które były zaplanowane na ten rok środków, świadczy o gospodarności pana dyrektora – pochwalił Krzysztof Ostrowski.

Sukcesywnie, jak będą postępowały remonty sal, będą rozpoczynały swą działalność poszczególne sceny. Już dziś jednak rodzice mogą się kontaktować z dyrekcją w sprawie zapisów swych dzieci, podobnie jak instruktorzy, mający ciekawe pomysły, w sprawie współpracy z ośrodkiem. Grzegorz reszko zdecydował, że nie będzie działał Klub Przedszkolaka, bo musiałby tylko na jego działalność zarezerwować odrębną salę, przystosować ją oraz toalety do wymogów opieki przedszkolnej. Ponadto opieka przedszkolna jest zadaniem miasta. Za anachroniczne uznał również funkcjonowanie dotychczasowej pracowni komputerowej, w której praca z komputerem polegała na zabawie grami.

Wśród planowanych imprez, wymienione zostały natomiast ,,Murale’’, czyli malowanie ścian ośrodka pod hasłem ,,Postacie kultury’’, organizowane z bezdomnymi ,,Pyry z gzikiem’’ czy upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego. ,,Estede’’ zamierza ponadto tworzyć Bazę Kultury Powiatu, czyli zbierać informacje o ciekawych osobowościach artystycznych z powiatu, a następnie prezentować ich dorobek w poszczególnych gminach.

Uporządkowany zostanie także teren przy ośrodku, gdzie powstanie nowoczesny ogród jordanowski - ,,Ogród wyobraźni’’.2009-08-17

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21356179

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno