Gnieźnianie na Zlocie Miłośników Citroena 2CV

W mieście Most (północno-zachodnie Czechy) w dniach 28. 07 – 2. 08 2009 roku odbył się 18 Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroena 2CV. Wśród 350 załóg samochodowych z całej Europy znalazło się 30 reprezentujących Polskę, a gnieźnieńską osadą dowodził Kazimierz Kubów.

Stoisko naszego miasta i powiatu urzekało nie tylko mnogością materiału reklamowego, ale również pomysłowością w jego eksponowaniu. Obsługujący nasze stoisko wielbiciele starych pojazdów wykorzystali konwencję komedii francuskiej opowiadającej o perypetiach dzielnych żandarmów z Saint –Tropez. Tym samym zwracali na siebie uwagę licznie odwiedzających wystawę widzów, przy okazji efektownie promując nasze miasto i powiat. Największym hitem okazały się … cukierki krówki firmujące powiat gnieźnieński, jak relacjonuje pan Kazimierz:

Gdybyśmy mieli rodzimych krówek nawet kilka razy więcej, to i tak nie bylibyśmy wstanie zadowolić wszystkich amatorów gnieźnieńskich słodkości. Dziękuję panu staroście Krzysztofowi Ostrowskiemu za udzieloną nam pomoc i wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Gnieźnieńska ekipa zaakcentowała swój udział, wykonując bluesa promującego nasz powiat.

Gnieźnieńscy miłośnicy Citroena czynią starania, aby jubileuszowy XXV zlot w 2015 roku odbył się w Polsce. Na miejsce zlotu proponują Pola Lednickie.