Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

A jednak bezpiecznie… Rozpoczęcie roku szkolnego w I LO w Gnieźnie

Jeszcze ślad opalenizny widoczny jest na uśmiechniętych twarzach, a z różnych stron Polski nadchodzą sms-y od nowo poznanych przyjaciół, a już trzeba było wrócić do ławy szkolnej. Dzisiaj to tylko uroczyste spotkanie w auli poprzedzone uczestnictwem we mszy świętej, ale tak właśnie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego rozpoczęli inaugurację roku szkolnego 2009/2010.

Dyrektor Bogusława Młodzikowska powitała wszystkich uczniów, ale szczególnie serdecznie - rozpoczynających dzisiaj naukę w szkole średniej. Zaznaczyła, że ten nowy rok jest kolejną szansą na osiągnięcie sukcesów. - Szkoła jest miejscem, w którym macie możliwość zdobycia dobrego wykształcenia – mówiła dyrektor Młodzikowska. Szkoła daje szansę na uczestnictwo w jej życiu, prezentowanie swoich talentów. Życzę Wam aktywności, która da wam wiele satysfakcji. Na sukcesy trzeba zapracować, ale można tę sztukę posiąść przy odrobinie dobrej woli. Szkoła to także miejsce, które rozwija, daje możliwość poznawania świata i wielu ludzi. Życzę Wam zawierania wielu znajomości i przyjaźni, być może na całe życie.

Wicestarosta Dariusz Pilak w swoim wystąpieniu uspokoił wszystkich obecnych, mówiąc, iż nauczyciele i uczniowie mogą czuć się w budynku bezpiecznie.
- Niestety, podczas wakacji usłyszeliście informację, która mogła zaniepokoić was i waszych rodziców. Zrodziły się wątpliwości, czy szkoła będzie nadal mogła funkcjonować, czy w tym obiekcie będzie można realizować zadania naukowe i dydaktyczne? Pytań było sporo, ale w minionym tygodniu Zarząd Powiatu współpracując z władzami szkoły, doprowadził do ostatecznego rozwiązania – poinformował wicestarosta. - Budynek szkoły został dopuszczony do użytkowania, a ekspertyza dowiodła, że zarówno uczniowie, jak i pracownicy są w szkole bezpieczni. To determinacja pani dyrektor i jej troska o wasze bezpieczeństwo spowodowała, że dzisiaj jesteśmy w tej auli. Chciałbym podkreślić, że gdyby istniało jakiekolwiek zagrożenie dla osób przebywających na terenie tego obiektu, to ani dyrekcja, ani zarząd powiatu gnieźnieńskiego nie wyrazi by zgody na użytkowanie budynku. Ale rozsądek podpowiada, aby respektować wszelkich zalecenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa na terenie szkoły. Wierzę, że wkrótce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyda ostateczną decyzję o przywróceniu szkolnej części obiektu do pełnego funkcjonowania. Aktualnie trwają prace zabezpieczające część muzealną, natomiast powtórzę z całą mocą - szkole nie grozi niebezpieczeństwo. Życzę wam sukcesów w życiu szkolnym i wierzę, że ta Alma Mater dobrze was przygotuje do dorosłego i zawodowego życia.

Nowy rok szkolny w I Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęło dziś 731 uczniów.

2009-09-02

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21399675

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno