Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Nowe warunki szansą na lepszą jakość szkoły

Od 1 września Szkoła Podstawowa nr 14 Specjalna wchodząca w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 ma nową siedzibę. Szkoła decyzją Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego została przeniesiona z ulicy św. Jana 2, z dawnego klasztoru Bożogrobców, na ulicę Roosevelta 42, do budynku po byłym MDK-u.

W środę uroczyście zainaugurowano działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w nowym obiekcie. Tym samym rozpoczął się eksperymentalny etap symbiozy kulturalnej: pod jednym dachem działać będzie szkoła i Centrum Kultury „Scena to dziwna”, powołanego w miejsce rozwiązanego MDK-u.

W niecodziennej uroczystości wziął udział wicestarosta Dariusz Pilak, który wraz z dyrekcją szkoły dokonał symbolicznego otwarcia nowego obiektu oraz spotkał się z uczniami w klasach pachnących jeszcze świeżą farbą.

Dzisiaj inaugurujemy działalność tej szkoły. Z uczniami, rodzicami oraz wychowawcami tej jednostki szkolnej celebrujemy uroczyste otwarcie. Wygląd Waszej nowej szkoły utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że założenia, które postawił sobie Zarząd Powiatu, były słuszne – mówił wicestarosta. – W szkole, która mieściła się w dawnym klasztorze przy ulicy świętego Jana nie moglibyśmy przeprowadzić modernizacji, nie naruszając pewnych uwarunkowań historycznych. z racji tego, że obiekt ten jest historyczny i objęty nadzorem konserwatora zabytków. Z tego, co słyszę ze wstępnych rozmów z rodzicami, są oni zadowoleni, ponieważ warunki tutaj są znacznie lepsze, niż te, które dzieci miały do tej pory – dodał wicestarosta Pilak.

Naukę w tej placówce w roku szkolnym 2009/2010 rozpoczęło 68 uczniów. Do ich dyspozycji oddano sale lekcyjne, salę gimnastyczną oraz pracownię komputerową.

Warunki w budynku przy ulicy świętego Jana były złe, wręcz niezgodne ze współczesnymi standardami. Była to bodaj jedyna szkoła w Wielkopolsce, która miała na przykład ogrzewanie na piece węglowe. W nowym budynku warunki lokalowe, higieniczne i socjalne są zdecydowanie lepsze zarówno dla młodzieży, jak i dla nauczycieli. Fakt ten z kolei na pewno wpłynie na poprawę wyników nauczania i komfort pracy podmiotów z obu stron szkolnej katedry – twierdzi z przekonaniem Krzysztof Ortarzewski, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie. Nie pozostaje już nic innego, jak życzyć całej naszej szkolnej społeczności sukcesów w nowym roku – zakończył swa wypowiedź dyrektor Ortarzewski.
2009-09-04

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21421799

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno