Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

50 lat minęło, jak jeden dzień…

W sobotę, 3 października, do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Kostrzyńskiej licznie przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy szkoły zarówno aktualnie zatrudnieni, jak i emeryci, osoby, które od lat wspierają placówkę, uczniowie oraz absolwenci „Rolnika”. Celem spotkania była uroczystość z okazji 50 – lecia istnienia szkoły.

Gospodyni spotkania, dyrektor Iwona Ratajczak rozpoczęła uroczystości jubileuszowe słowami:

Chlubą naszej szkoły jest atmosfera wzajemnej życzliwości, którą udało się przez te lata stworzyć, a bez której nie byłoby tylu sukcesów, zarówno naukowych, jak i sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i centralnym. To wy drodzy dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy swoją kreatywną i postawą, zaangażowaniem, a czasami wręcz determinacją stworzyliście historię tej szkoły. Dziękuję Wam za ten trud i wychowanie wielu pokoleń naszych absolwentów. Pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają naszą szkołę. Przyjmijcie Państwo podziękowania od całej społeczności szkolnej za okazane serce i dobrą wolę.

Senator Piotr Gruszczyński zwrócił uwagę na znaczenie rolnictwa w naszym regionie: - Jesteśmy dzielnicą o tradycjach i osiągnięciach rolniczych, stąd istnienie takiej placówki, która przygotowuje i kształci specjalistów, zapewniając wysoki poziom rolnictwa, jest konieczne.

Spośród obecnych na uroczystości przedstawicieli organu zarządzającego obecni byli członek Zarządu Wojciech Krawczyk oraz wicestarosta Dariusz Pilak, który składając gratulacje, powiedział:

Szkoła rolnicza kształci dla powiatu gnieźnieńskiego specjalistów w różnych dziedzinach rolniczych. Jest to bardzo ważne, ponieważ rolnictwo w Polsce nadal jest istotną gałęzią gospodarczą. Na te pięćdziesiąt lat składa się wiele osobistych przeżyć tych, którzy tę szkołę tworzyli, którzy tu uczyli i tych, którzy ją ukończyli. To cząstka waszego życia, która wpisuje się w dzisiejszy jubileusz. W imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego dziękuję za zaangażowanie i rzetelną pracę, która umożliwiła dzisiejszy sukces. Młodym ludziom życzę zdobycia wszechstronnej wiedzy pozwalającej nie tylko na swobodne poruszanie się na unijnym rynku pracy, ale zajęcie całego pola wszechświata. Korzystajcie z szerokiej oferty i możliwości rozwoju zainteresowań zawodowych, jakie daje wasza szkoła. Macie szansę zdobycia doświadczenia i umiejętności, których nie zastąpi podręcznikowa wiedza. Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję i życzę, aby dalsze lata pracy w tej placówce przyniosły satysfakcję zarówno osobistą, jak i tę, na którą składa się cały dorobek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - zakończył swoją wypowiedź wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego.

Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili uczniowie przygotowani przez nauczycieli Zespołu: Małgorzatę Langner i Dariusza Banaszaka. Wicestarosta Dariusz Pilak oraz przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska uhonorowali także Medalami Milenijnymi Zjazdu Gnieźnieńskiego byłych dyrektorów szkoły: Franciszka Brzezińskiego, Jana Budzyńskiego, Jacka Plutę oraz Andrzeja Manuszewskiego. Medale zostały przyznane również długoletnim nauczycielom oraz współpracownikom i przedstawicielom firm i gospodarstw rolnych, którzy od lat wspierają placówkę w ramach kształcenia zawodowego.   

Podczas drugiej, nieoficjalnej części spotkania goście mieli okazję zwiedzić szkołę. Dla wielu była to podróż sentymentalna w przeszłość oraz źródło dyskusji w kuluarach podczas towarzyskich kontaktów, których kameralny charakter zapewniła sprawna obsługa gastronomiczna.

fot. „Informacje Lokalne”

2009-10-05
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21353698

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno