Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Sierżant Pyrek na straży bezpieczeństwa

Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne życie i zdrowie, rozszerzenie zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, popularyzacja zasad bezpiecznej zabawy, przeciwdziałanie zagrożeniom – wpajanie umiejętności i nawyków właściwego zachowania – to główne cele konkursu „Jesteśmy bezpieczni”, którego podsumowanie nastąpiło dziś w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Konkurs poprzedził piękny program artystyczny pt. „Jarzebinka”, przygotowany i wykonany przez dzieci z Przedszkola Kubuś Puchatek.

W konkursie wiedzy „Jesteśmy bezpieczni” wzięły udział dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli: Kubuś Puchatek, Mali Przyrodnicy, Mali Polanie, Leśne Ludki, Jaś Wędrowniczek oraz z przedszkoli w Mnichowie i w Żydowie, a także dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie. Najmłodsi mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego udowodnili dobrą znajomość sposobów przeciwdziałania niebezpieczeństwom i zagrożeniom. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez samorząd terytorialny, w tym Starostwo Powiatowe. Oprócz konkursu wiedzy podsumowano również konkurs plastyczny. Jury w składzie: podinsp. Przemysław Dorniak - komendant powiatowy policji w Gnieźnie, Wojciech Krawczyk - członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego i Marek Kosmala – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich gnieźnieńskiego starostwa, oceniło prace wykonane przez przedszkolaków.

Jak wskazuje oficer prasowy gnieźnieńskiej policji Anna Osińska: Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w domu, szkole, parku, ulicy i innych miejscach jest bardzo ważne. Poprzez wizyty w komendzie policji, rozmowy z nauczycielami, opiekunami uczymy się jak dbać o bezpieczeństwo własne, kolegów i koleżanek. Poprzez ten konkurs chcemy kształtować u dzieci odpowiedzialność za własne życie i zdrowie, rozszerzyć znajomość przepisów ruchu drogowego, popularyzować zasady bezpiecznej zabawy oraz przeciwdziałać zagrożeniom.

Wojciech Krawczyk - członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego podkreśla, że edukowanie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w zakresie właściwych postaw i zachowań wobec zagrożenia jest bezcenne. W tym kontekście szczególnie ważna jest znajomość numeru 112.

Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, Przedszkole Kubuś Puchatek oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie.2009-10-09

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21388920

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno