„Zło dobrem zwyciężaj” - XI Bieg im. Ks. Jerzego Popiełuszki

Oskarżony o „ wygłaszanie podczas kazań oprócz treści religijnych pomówień zniesławiających władze państwowe”, znienawidzony i zamordowany bestialsko przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Kapłan „Solidarności” Jerzy Popiełuszko stał się patronem wielu inicjatyw, w tym także sportowych.

W 25. rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Jerzego pamięć tego bezkompromisowego piewcy prawdy i idei wolności uczcili najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego: Szkoły Podstawowej z Jankowa Dolnego, z Żydowa, z Goślinowa, z Witkowa, z Modliszewka i Zdziechowy. Był to już XI bieg im. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Organizatorzy biegu w Goślinowie: Szkoła Podstawowa im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie, działające tam pod opieką Hieronima Muraszko Szkolne Ognisko Misyjne im. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Szkoła Podstawowa w Żydowie w ten oryginalny sposób oddają hołd wielkiemu Polakowi, łącząc jednocześnie pamięć o bohaterskim księdzu z ideą „kalos kagatos”. Ten fakt podkreśliła otwierająca zawody dyrektor Szkoły w Goślinowie Mirosława Tylczyńska oraz zaproszeni goście: poseł Zbigniew Dolata, ksiądz kanonik Zenon Rubach oraz członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk. W swoim osobistym wystąpieniu proboszcz parafii Św. Trójcy, blisko związany z księdzem Popiełuszko, przybliżył młodym uczestnikom biegu postać Kapłana „Solidarności”, który „zło dobrem zwyciężał”, natomiast członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk pogratulował autorom konsekwencji w realizowaniu zawodów i życzył wszystkim uczestnikom zwycięstwa w duchu szlachetnej rywalizacji na miarę wielkości patrona biegu.

Triumfatorzy i uczestnicy biegu otrzymali puchary, nagrody i dyplomy.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

PRZEDSZKOLAKI DZIEWCZĘTA /dystans184 m./

  1. Stachowiak Maria Modliszewko
  2. Osińska Magdalena Modliszewko
  3. Michałowska Weronika Modliszewko
  4. Rynowiecka Martyna Goślinowo
  5. Bartkowiak Julia Goślinowo
PRZEDSZKOLAKI CHŁOPCY /dystans184 m./
  1. Gozdecki Maciej Goślinowo
  2. Budzyński Mikołaj Goślinowo
KLASA I-II DZIEWCZĘTA /dystans200 m./
  1. Kossakowska Julia Żydowo
  2. Helman Marta Modliszewko
  3. Owczarzak Natalia Goślinowo
  4. Armacka Weronika Żydowo
  5. Mucha Maria Goślinowo
  6. Białczyk Aleksandra Żydowo
KLASA I-II CHŁOPCY /dystans 200 m./
  1. Krawczyk Filip Żydowo
  2. Helman Maciej Modliszewko
  3. Armacki Łukasz Żydowo
  4. Mikołajczyk Mateusz Zdziechowa
  5. Sławiński Mateusz Modliszewko
  6. Kwapich Aleks Witkowo 3
KLASA III-IV DZIEWCZĘTA /dystans 400 m./
  1. Zakrzewska Jagoda Zdziechowa
  2. Szewczyk Martyna Goślinowo
  3. Zaremba Marta Witkowo 2
  4. Łuczak Monika Zdziechowa
  5. Mikołajczak Natalia Witkowo 2
  6. Robaszkiewicz Katarzyna Witkowo 3
KLASA III-IV CHŁOPCY /dystans 400 m./
  1. Gotter Kacper Żydowo
  2. Łukomski Jarosław Goślinowo
  3. Farbiarz Aleksander Żydowo
  4. Bruch Daniel Witkowo 2
  5. Sanok Tomasz Żydowo
  6. Kaczyński Karol Witkowo 2
KLASA V-VI DZIEWCZĘTA /dystans 500 m./
  1. Majchrzak Oliwia Witkowo 3
  2. Lewandowska Alicja Jankowo Dolne
  3. Wareńczak Weronika Witkowo 3
  4. Plucińska Katarzyna Witkowo 3
  5. Plucińska Paulina Witkowo 3
  6. Wojtas Jagoda Witkowo 3
KLASA V-VI CHŁOPCY /dystans 700 m./
  1. Jesionowski Szymon Witkowo 3
  2. Sanok Marek Żydowo
  3. Filipczak Szymon Żydowo
  4. Wilski Robert Witkowo 3
  5. Czekalski Alan Jankowo Dolne
  6. Ciszewski Mariusz Goślinowo
Klasyfikacja zespołowa dziewcząt:
  1. SP Modliszewko 142p.
  2. SP Witkowo 3 137p.
  3. SP Żydowo 135p.
  4. SP Goślinowo 133p.
  5. SP Jankowo Dolne 95p.
  6. SP Zdziechowa 65p.
  7. SP Witkowo 2 53p.
Klasyfikacja zespołowa chłopców:
  1. SP Żydowo 186p.
  2. SP Goślinowo 147p.
  3. SP Modliszewko 100p.
  4. SP Zdziechowa 84p.
  5. SP Witkowo 3 83p.
  6. SP Witkowo 2 75p.
  7. SP Jankowo Dolne 54p.
Klasyfikacja generalna szkół :
  1. SP Żydowo 321p.
  2. SP Goślinowo 280p.
  3. SP Modliszewko 242p.
  4. SP Witkowo 3 220p.
  5. SP Zdziechowa 149p.
  6. SP Jankowo Dolne 149p.
  7. SP Witkowo 2 128p.