Mistrzynie unihokeja

W poniedziałek, w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie rozegrane zostały I Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja Dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowane w ramach „Licealiady” Województwa Wielkopolskiego.

Zawody rozegrane zostały z inicjatywy Wielkopolskiego Związku Unihokeja przy ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, Szkolnym Związkiem Sportowym „Wielkopolska” w Poznaniu oraz II LO w Gnieźnie.

W rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu Gnieźnieńskiego uczestniczyło 7 drużyn. W fazie grupowej rozegrano 6 meczów. Do dalszych rozgrywek awansowały 3 najlepsze zespoły, które rozegrały mecze finałowe systemem „każdy z każdym”

WYNIKI RUNDY FINAŁOWEJ


Rozegrano również mecz o 4 miejsce, w którym ZSEO w Gnieźnie pokonał I LO w Gnieźnie 2:1.

OSTATECZNE WYNIKI MISTRZOSTW

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Sandra Goździk z ZSP 2 w Gnieźnie, która strzeliła dziewięć bramek.

Puchary zwycięskim drużynom wręczył wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak. Wręczył on ponadto pamiątkowe dyplomy za wybitne osiągnięcia sportowe Agnieszce Kozaneckiej i Monice Woźniak, uczennicom II LO, systematycznie trenującym unihokej.

Warto podkreślić, że trzy najlepsze zespoły będą w przyszły wtorek (27 października) reprezentowały powiat gnieźnieński w mistrzostwach Wielkopolski w unihokeju.