Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dobry czas w Monachium w poszukiwaniu inwestorów

W dniach 5 – 7 października br. w Monachium odbyły się 12. Międzynarodowe Targi Nieruchomości Inwestycyjnych EXPO REAL 2009, w których udział wzięli Miasto Gniezno i Powiat Gnieźnieński.


Targi te są obecnie jedną z najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych branży inwestycyjnej w Europie. W tegorocznej edycji uczestniczyło prawie 35 000 osób, w tym ponad 21 000 zwiedzających oraz prawie 15 000 przedstawicieli wystawców z 73 krajów. Na targach swoje oferty zaprezentowało 1580 wystawców z 34 krajów. Wielkość sprzedanej powierzchni targowej to w tym roku ok. 60 000 m2 . Polska zajmowała 810m2 (w ubiegłym roku 650m2 ).

Kiedy uzmysłowimy sobie, jaki upadek, kryzys, ma za sobą branża nieruchomości, te liczby i wyniki są niebywale zadawalające. Właśnie w tym czasie EXPO REAL okazało się doskonałą platformą wymiany doświadczeń i rozmów dla branży - podkreślał Eugen Egetenmeier, prezes Targów Monachijskich.

Silna reprezentacja Polski zwróciła uwagę inwestorów zagranicznych, mówili o tym sami wystawcy jak również przedstawiciele Targów Monachijskich. Zwracali oni uwagę na fakt, że Polska i polskie miasta w statystykach targowych wypadają coraz lepiej i mają na tych targach swoje stałe miejsce.

W tym roku na 15 stoiskach nasz kraj reprezentowało 50 wystawców, z czego prawie 40 to reprezentanci samorządów m.in. Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska, Sopotu, Poznania, Szczecina, Rybnika oraz regionów Warmińsko- Mazurskiego, Dolnego Śląska, Kujawsko-Pomorskiego, Podlaskiego, Metropolia Silesia, Województwo Śląskie. Prezentowali oni swoje oferty głównie na stoiskach indywidualnych i regionalnych.

Związek Miast Polski po raz trzeci zorganizował dla swoich miast członkowskich indywidualne stoisko. Na powierzchni 28 metrów kwadratowych swoją ofertę pokazało 6 miast: Częstochowa, Gniezno, Gorzów Wlkp., Koszalin, Lublin, Zabrze.

Swoje miasta reprezentowała w tym roku bardzo silna grupa prezydentów i burmistrzów oraz ich zastępcy m. in. z Katowic, Jastrzębia Zdroju, Sopotu, Rybnika, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Olsztyna, Elbląga, Giżycka, Jarocina, Śremu, Koszalina, Ełku, Ostródy, Iławy, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Szczecina, Gryfina i Wrocławia.

Oferty miast obecnych na targach były bardzo różnorodne, dotyczyły zarówno zagospodarowania terenów pod produkcję i przemysł (tereny w znacznej części położone w Specjalnych Strefach Ekonomicznych), budownictwa mieszkaniowego, budowy hoteli, jak również rekreacji, (budowa Aqua Parków). Pojawiły się też projekty przebudowy dworców PKP, na które poszukiwali inwestorów przedstawiciele Sopotu i Zabrza.

Podczas targów przedstawiciele miast odbywali liczne spotkania, a także skorzystali z oferty konferencji i seminariów, w których uczestniczyła liczna grupa studentów SGH z Koła Nieruchomości.

Targi EXPO REAL to jedne z największych targów inwestycyjnych przyciągające inwestorów, bankowców, deweloperów i samorządy lokalne. Jak zauważył organizator targów Krzysztof Kiljański, dyrektor Biura Targów Monachijskich w Polsce, z roku na rok zwiększa się liczba polskich wystawców i polskich stoisk, rośnie liczba indywidualnych wystawców (dotyczy to głownie samorządów).

Tradycyjnie podczas EXPO REAL wystawcy polscy spotkali się w polskim konsulacie na zaproszenie Elżbiety Sobótki, Konsul Generalnej w Monachium oraz dr Jacka Robaka Radcy Ambasady RP w Berlinie. W tym roku spotkaniu towarzyszyła miła uroczystość sadzenia dębów, przywiezionych przez delegację z Dąbrowy Górniczej. Trzy drzewka, zasadzone w ogrodzie przy Konsulacie, mają symbolizować trwałe inwestycje oraz silne związki przedstawicieli miast, regionów i biznesu.

Organizatorzy targów, a także Związek Miast Polskich już dziś zapraszają na kolejną edycję Targów EXPO REAL, które odbędą się w dniach 4 – 6 października 2010r. Biuro Targów Monachijskich w Polsce zaprasza ponadto do udziału w f.re.e 2010 – Międzynarodowych Targach Turystycznych, które odbędą się także w Monachium w dniach od 18 do 22 lutego przyszłego roku

Bliższe informacje znajdą Państwo na stronach www.targiwmonachium.pl oraz www.zmp.poznan.pl

Tekst i zdjęcia
Joanna Ludwiczak2009-10-27
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 23-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21130189

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno