Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Z „orlików” na orły wyrosną

Taka gratka zdarza się niezmiernie rzadko. W ciągu zaledwie jednego dnia w Witkowie, Kiszkowie oraz Cielimowie dokonano oficjalnego otwarcia kompleksów sportowych w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012". W uroczystości otwarcia boisk w Kiszkowie i Cielimowie obok włodarzy gmin i parlamentarzystów wziął udział również Adam Giersz, minister sportu i turystyki.

Wybudowanie serii boisk w tych miejscowościach to wyraz dbałości samorządów o kondycję fizyczną młodego pokolenia, dowód wnikliwej oceny stanu faktycznego i dostrzeżenia konieczności inwestowania w bazę sportową oraz umiejętności pozyskiwania pozabudżetowych środków na inwestycje. Symbolicznego przecięcia wstęgi w Cielimowie dokonał również starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, sam gorący entuzjasta sportu czynnie wspierający wszelkie inicjatywy tego typu. Z możliwości strzelenia pierwszych rzutów karnych skorzystali niemal wszyscy goście niezależnie od umiejętności i skuteczności. Gospodarze gmin są dumni z nowo oddanych do użytku obiektów i nie ukrywają swej satysfakcji.

Otwierając kompleks w Kiszkowie wójt Tadeusz Bąkowski zwrócił uwagę, że inwestycja w gminie wybiega daleko poza projekt ministerialny, zawiera bowiem także oświetlone boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną, ale dzięki temu obiekt będzie mógł być wykorzystywany przez niemal cały rok. Tej dalekowzroczności w swoim wystąpieniu pogratulował władzom gminy starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski: - To cenne, by młodzież miała miejsce, w którym może realizować swoje pasje i talenty. Cieszę się bardzo, że w swoich planach wykazujecie Państwo perspektywiczne myślenie. To świetny prognostyk na przyszłość.

Jestem przekonany – mówił Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo, że obiekt już wkrótce będzie tętnił życiem. Cielimowo to prężnie rozwijające się osiedle, zamieszkiwane głównie przez młodych ludzi, to boisko to dla nich z pewnością duży plus.

Jak bardzo konieczny był to obiekt we Witkowie świadczy fakt, że jeszcze przed jego otwarciem korzystały z niego dzieci, strzelając do zaimprowizowanej z kamieni bramki – mówił podczas ceremonii otwarcia Marian Gadziński, wiceburmistrz Witkowa.

Każdy z tych imponujących obiektów kosztował w granicach miliona złotych – 1/3 to udział własny gmin, 1/3 sejmiku wojewódzkiego i 1/3 dotacji w ramach programu rządowego. Obiekt powstały we Witkowie jest 142 inwestycją w tym roku w naszym województwie, podkreślił podczas ceremonii otwarcia marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Minister sportu Adam Giersz dodał natomiast, że to 752 boisko typu „Orlik” w Polsce.

2009-11-03

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 24-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20760154

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno