Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Aurelia” uroczyście rozpoczęła służbę

W piątek, podczas uroczystej zbiórki, jednostka OSP w Czerniejewie wzbogaciła się o nowy wóz gaśniczy. Aurelia, bo tak ochrzczono samochód marki Scania, będzie służył druhom z OSP do niesienia pomocy mieszkańcom gminy Czerniejewo oraz powiatu gnieźnieńskiego.

Pojazd będzie wykorzystywany do przewozu cysterny o pojemności 22.000 litrów wody. Nowy wóz (łącznie z cysterną) waży 36 ton i będzie mógł poruszać się z prędkością maksymalną 80 km/h. Dotychczas strażacy z Czerniejewa korzystali z 30-letniego pojazdu marki Jelcz. Samochód zakupiono ze środków Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo, Fundacji Pracowniczej VKR Group oraz grupy sponsorów.

Matką chrzestną pojazdu została pani Aurelia Andrzejczak - menadżer ds. controlingu firmy Velux. Uroczystego poświęcenia samochodu dokonał proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie ksiądz Adam Kapka.

Jak podkreślił komendant gminny OSP w gminie Czerniejewo st. kpt. Marek Wegner, jednostka OSP w Czerniejewo wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i druhowie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach, nie tylko na terenie gminy Czerniejewo, ale całego powiatu gnieźnieńskiego. Prawdopodobieństwo występowania zagrożeń pożarów w obszarze leśnym i rolniczym w okresie suszy jest bardzo duże. Możliwość wykorzystania samochodu cysterny na obszarze, gdzie brakuje sieci wodociągowej, jest bezcenne. Nowy samochód znacząco poprawi gotowość bojową jednostki i przyczyni się do lepszego zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów i pól na terenie gminy i powiatu.

Zadowolenia z faktu poprawy gotowości bojowej OSP nie krył także członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Wojciech Krawczyk. - Każda pomoc, która jest skierowana do OSP jest bardzo cenna. Samorząd powiatowy w miarę swoich możliwości wspomaga działania straży pożarnej. Druhowie są zawsze gotowi do niesienia pomocy i zawsze można na nich liczyć - pokreślił.

W trakcie uroczystości Marek Kosmala prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Samochodowych "Na Ratunek", przekazał jednostce OSP w Czerniejewie, rozpieracz cylindryczny "Weber". Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Marek Kosmala wyraził nadzieję, że druhowie z OSP będą musieli go używać jak najrzadziej.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli również m.in. Wojciech Mazur komendant PPSP w Gnieźnie, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Zbigniew Sujak oraz przewodniczący Rady Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek.

2009-11-29

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21414306

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno