Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Fundusze zewnętrzne na edukację i inwestycje

Ruszył projekt „Z matematyką w przyszłość” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w partnerstwie przez powiat gnieźnieński i szamotulski. Ponad 400 uczniów w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych z Witkowa, Trzemeszna, Szamotuł, Wronek uczestniczy w dodatkowych zajęciach z matematyki.

Ponad 160 uczniów gimnazjów poszerzy swoją wiedzę matematyczną w takich tematach jak: liczby wymierne, potęgi, pierwiastki, procenty, wyrażenia algebraiczne, układy równań, funkcje, statystyka opisowa i wprowadzenie do prawdopodobieństwa, figury płaskie i bryły. Jednocześnie, w ramach zajęć rozwijających, prowadzonych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i z wykorzystaniem platformy e-learningowej, grupa 32 uczniów gimnazjów szczególnie zainteresowanych matematyką weźmie udział w zajęciach, które pomogą im przygotować się do konkursów matematycznych, poznają elementy historii matematyki i zastosowanie ich w innych dziedzinach nauki, np. w informatyce, oraz ułatwią kontynuowanie nauki w szkole średniej o profilu z rozszerzoną matematyką. Tematyka zajęć dla licealistów to m.in.: wyrażenia algebraiczne, funkcje, ciągi, trygonometria, planimetria, geometria na płaszczyźnie kartezjańskiej, stereometria, elementy statystyki opisowej, teoria prawdopodobieństwa i kombinatoryka. Uczniowie rozwiązywać będą próbne arkusze maturalne i przygotowywać się do matury z matematyki, która od 2010 roku jest obowiązkowa. W ramach zajęć rozwijających, stacjonarnych i e-learningowych, uczniowie, którzy chcą kontynuować naukę na uczelniach wyższych ekonomicznych i technicznych, będą przygotowywać się do rozszerzonej matury z matematyki i konkursów matematycznych. W roku szkolnym 2009/2010 w zajęciach w ramach projektu udział weźmie blisko 240 licealistów.

Uczniowie biorą także udział w wyjazdach edukacyjnych. Pierwszy taki wyjazd odbył się w listopadzie 2009 roku, a jego celem było poznanie oferty poznańskich uczelni wyższych w zakresie studiów inżynierskich i magisterskich, na takich kierunkach jak matematyka i informatyka, zapoznanie się z infrastrukturą uczelni, a także udział w warsztatach specjalistycznych prowadzonych przez doktorantów.

W ramach projektu zakupione zostaną nowoczesne pomoce naukowe: kalkulatory specjalistyczne, kalkulatory graficzne, programy komputerowe, projektory multimedialne i laptopy, tablice, a także podręczniki.

Projekt realizowany będzie do lipca 2011 roku. W tym czasie w zajęciach udział weźmie 800 uczniów. Łączny koszt realizacji projektu to 635.201,20 zł. Projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt mający rozwijać matematyczne umiejętności młodzieży jest tylko jednym z wielu przykładów projektów, które są współfinansowane z funduszy zewnętrznych. Na lata 2009-2011 Powiat Gnieźnieński pozyskał 23, 5 mln zł. Zostaną one wykorzystane m.in. na modernizacje dróg: Witkowo-Wiekowo, Łopienno – Charbowo, Owieczki – Łubowo, rozbudowę i modernizację gnieźnieńskiego szpitala, przygotowanie zintegrowanego systemu informacji wizualnej szlaków i obiektów turystycznych w powiecie, instalację monitoringu wizyjnego w szkołach oraz projekty realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy: ,,Mobilni zawodowo’’, ,,Kwalifikacje drogą do sukcesu’’, ,,Perspektywa’’ czy ,,Profesjonalna kadra’’.

2009-12-08

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 24-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21138317

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno