Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Szachiści z litewskich Radwiliszek w Gnieźnie

W dniach od 3 do 6 grudnia b.r. odbyło się w Gnieźnie kilka imprez dla miłośników „królewskiej gry” z udziałem pięciu litewskich szachistów z partnerskiego miasta Radwiliszki.

W czwartek 3 grudnia odbył się turniej szachów błyskawicznych o puchar prezesa Ludowego Klubu Sportowego Chrobry Gniezno, w którym uczestniczyło 27 zawodników. Reprezentanci Grodu Lecha okazali się niezbyt gościnni, gdyż to właśnie oni uplasowali się na czołowych pozycjach. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Artur Sygulski, który w jedenastu partiach zgromadził 10,5 punktów i wyprzedził Wiesława Banacha i Amadeusza Kaźmierczaka – obaj po 8,5 punktów. Najlepszym zawodnikiem z Litwy okazał się Raimundas Kisielius, który gromadząc 7,5 punktów, zakończył rywalizację na czwartym miejscu i wyprzedził Mirosława Sobczaka i swego klubowego kolegę Aurimasa Adomaviciusa – obaj po 7 punktów. Inni zawodnicy Chrobrego zajmowali pozycje pod koniec pierwszej dziesiątki: siódmy był Jaromir Dziel – 6,5 punktów, ósmy Miłosz Kaźmierczak, który był najlepszym z juniorów, dziewiąty – Andrzej Józefczak, a dziesiąty Paweł Nawrocki – wszyscy po 6 punktów. Najlepszą kobietą okazała się Lidia Stelmaszyk – 5 punktów. Puchary dla najlepszych zawodników działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury szkółki szachowej otrzymali Jakub Pogodziński oraz najlepszy w gronie do lat 10 Marcel Nowakowski.

W piątek rozegrano dwa oficjalne mecze między szachistami Gniezna i Radwiliszek. W pierwszym meczu, który miał bardzo zacięty przebieg, zanotowano remis: 2,5-2,5. Mecz rewanżowy zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zawodników Chrobrego w stosunku 3,5-1,5. Punkty dla gnieźnian w obu meczach zdobyli: Wiesław Banach 0,5 z 2 partii, Mirosław Sobczak 1,5 (2), Piotr Czapliński – 0,5 (1), Jan Kujawski – 0 (1), Emil Wiśniewski 2 (2) oraz debiutujący w pierwszym zespole Chrobrego, trzynastoletni junior Szymon Banach 1,5 z (2).

Natomiast w sobotę i niedzielę, 5 i 6 grudnia odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy, w którym każdy z graczy posiadał po 30 minut na rozegranie partii. Oprócz miejscowych zawodników oraz gości z Litwy udział w nim wzięli zawodnicy z Poznania, Konina i Oleśnicy. W stawce 27 szachistów triumfował legitymujący się tytułem mistrza międzynarodowego Klaudiusz Urban z Pocztowca Poznań, który zgromadził 9,5 punktów z 11 partii. Na wysokim, drugim miejscu rywalizację zakończył Rafał Nowak z Chrobrego Gniezno - 8 punktów i wyprzedził Damiana Balińskiego z Pogoni Oleśnica oraz Mirosława Sobczaka z Chrobrego - obaj po 7,5 punktów. Najlepszym zawodnikiem z Radwiliszek okazał się Raimundas Kisielius, który zdobył 6,5 punktów i uplasował się na siódmym miejscu, zaś najlepszą kobietą gnieźnianka Lidia Stelmaszyk. Bardzo dobrze spisali się gnieźnieńscy juniorzy, którzy triumfowali w poszczególnych grupach wiekowych: do lat 18 Kacper Gumienny zdobył 3 punkty, do lat 15 Szymon Banach – 6 punktów, do lat 12 Jakub Pogodziński – 5 punktów, zaś w grupie do lat 10 Marcel Nowakowski - 4 punkty. Najlepszą juniorką turnieju okazała się Barbara Wiśniewska z Gniezna, która zgromadziła 3 punkty. Puchary dla najlepszych zawodników szkółki szachowej otrzymali Jakub Pogodziński oraz najlepszy wśród dzieci do lat 10 Marcel Nowakowski.

Imprezy szachowe towarzyszące pobytowi gości z Litwy zorganizował klub szachowy Chrobry oraz Miejski Ośrodek Kultury przy wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

2009-12-10

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21360020

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno