Kondolencje z powodu śmierci Klausa Bochowa, Przewodniczącego Rady Powiatu Teltow- Fläming

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Klausa Bochowa (ur. 26.02.1950 - zm. 7.01.2010), który sprawował funkcję Przewodniczącego Rady w naszym partnerskim powiecie Teltow- Fläming. Jesteśmy zasmuceni z powodu odejścia tak wspaniałego człowieka, który był zawsze gotowy do współpracy i przekazywania swojej wiedzy i doświadczeń.

Klaus Bochow był człowiekiem bardzo aktywnym, sprawował wiele funkcji i urzędów honorowych. Z wykształcenia był dyplomowanym chemikiem. W 1993 roku został przewodniczącym Rady Powiatu Teltow- Fläming. Wcześniej w latach 1990 - 1993 r., pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Zossen. Od 1999 roku Klaus Bochow jako bezpośrednio wybrany poseł, przynależał do Landtagu Brandenburgii. Tam w obecnej kadencji był członkiem Komitetu ds. Wewnętrznych w Komitecie ds. Europejskich oraz w Parlamentarnej Komisji ds. Kontroli. Punktem zwrotnym w pracy Klausa Bochowa było reprezentowanie interesów gminnych w Landzie Brandenburgii.

Ponadto Klaus Bochow był członkiem Rady powiatów Brandenburgii, w której od roku 1990 sprawował funkcję jako wiceprzewodniczący. Z kolei jako przewodniczący Rady Nadzorczej Agencji Wspierania Gospodarki Powiatu Teltow- Fläming, czynnie wspierał działania mające na celu rozwój gospodarczy tego regionu.

Pamięć o śp. Klausie Bochowie będzie przechowywana w naszych sercach i pamięci. Chcielibyśmy złożyć wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i grona współpracowników śp. Klausa Bochowa.

Danuta Winiarska
Przewodnicząca Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
Krzysztof Ostrowski
Starosta Gnieźnieński