Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Talent i pracowitość nagrodzone

Działalność prekursorów w każdej dziedzinie na ogół spotyka się z niedowierzaniem, często, niestety, z krytyką. Wiele kontrowersji budził również Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły realizowany przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Tymczasem realizacja projektów będących częścią składową ambitnego planu obecnego Zarządu Powiatu została w pełni doceniona, czego wyrazem jest przyznany Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie w kategorii „Kultura, oświata i sport” Wielkopolski Hit 2009. Jednym z projektów współtworzących gnieźnieński program są stypendia przyznawane za wysokie osiągnięcia naukowe z przedmiotów takich jak: język polski, fizyka, chemia, matematyka, biologia, historia, geografia, języki obce. Finansowe gratyfikacje otrzymują także uczniowie szkół technicznych za wysokie osiągnięcia z przedmiotów zawodowych oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Uroczyste wręczenie tych wyróżnień odbyło się 8 lutego w auli I liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Z prawdziwą satysfakcją przybyłem na dzisiejsze spotkanie z wami – zwrócił się do stypendystów i ich rodziców starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski. – Wczoraj, podczas wspaniałej gali w auli Uniwersytetu Poznańskiego, odebraliśmy jako Starostwo Hit 2009 w dziedzinie oświaty. Bardzo krytyczna kapituła wielkopolskiego konkursu doceniła dalekowzroczność działań realizowanych przez obecny zarząd w tej dziedzinie. Podsumowując nasze osiągnięcia sam się zdziwiłem, że aż tyle udało się już zmienić. Spośród realizowanych projektów na szczególną uwagę zasługuje „dziecko I Liceum Ogólnokształcącego”, czyli „Klasa akademicka”, „Granty edukacyjne” czy projekty wspomagające uczniów w przede dniu obowiązkowego egzaminu dojrzałości z matematyki. Pojawił się również projekt, którego oddziaływanie ma zakres stricte wychowawczy – „Tutoring wychowawczy”. To taka jaskółka, która, mam nadzieję, poszybuje w przestworza dla obopólnej korzyści – ucznia i szkoły. Bo w ostatecznym rachunku najważniejszy jest młody człowiek, który żyjąc w demokratycznym państwie musi być świadomym swoich praw i obowiązków członkiem społeczeństwa obywatelskiego. Aby osiągnąć ten ideał, młodzież potrzebuje dobrych wzorów i wsparcia. Na waszą osobowość wpływ mają trzy podstawowe determinanty: rodzina, szkoła, media. Rodzina najczęściej zapewnia byt, troska o wymodelowanie obywatela rozumiejącego republikański charakter państwa spoczywa więc na szkole. Niebagatelna rolę w tym procesie mają również media, niestety, dawno juz zgubiły obiektywizm w kształtowaniu rzeczywistości. Tak naprawdę z czwartej władzy stały się pierwszą, czyniąc, co gorsza, podstawową zasadą działania „good news – bed news”. I tak żyjemy w tej zdeformowanej bezkarnie przez media rzeczywistości. Powodów, dla których Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły powstał, jest wiele, ale najważniejszym jego celem pozostaje wspomagać ucznia w jego drodze do świadomej dorosłości. Pragnę podziękować Radzie Powiatu za dotacje oświatowe. Milion złotych dla naszego budżetu to duży wysiłek finansowy, którego pokłosie zbierać będą kolejne pokolenia Polaków. Zależy nam na tym, aby naszych szkół nie opuszczali „technicy wiedzy”, lecz mądrzy i przedsiębiorczy ludzie, aktywnie współtworzący kulturę narodową i uczciwie rozwijający gospodarkę. Kończąc, pragnę podziękować i pogratulować dzisiejszym bohaterom dnia i ich rodzicom. Tylko bowiem tam, gdzie panuje serdeczna atmosfera, rodzi się szkolny sukces.

Z rąk starosty listy gratulacyjne odebrało 114 uczniów uhonorowanych za wybitne osiągnięcia w nauce. Przez najbliższe 5 miesięcy otrzymywać będą stypendia w wysokości 130 zł. Gratulacje z rąk starosty Krzysztofa Ostrowskiego, wicestarosty Dariusza Pilaka, członka Zarządu Wojciecha Krawczyka, przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Emilii Dutko oraz dyrektorki Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Aleksandry Kuźniak odebrali również rodzice laureatów, niewątpliwi współtwórcy sukcesu pedagogicznego.

Ogółem przyznano:

Szkoła Przedmioty ogólne Przedmioty zawodowe
I LO im. B. Chrobrego 8 -
II LO im. Dąbrówki 8 -
III LO im. Jana III Sobieskiego 8 -
Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie 8 -
Zespół Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych 8 3
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 8 3
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 8 4
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 8 4
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 8 3
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzemesznie 8 3
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie 8 3
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - 3
Ogółem 88 26


Łącznie na stypendia przeznaczono 74 100,00 zł. Wyróżnieni stypendyści maja różne pomysły, jak wykorzystać uzyskane wsparcie.

Będę mógł częściej odwiedzać kino – mówi uczeń IV klasy Technikum Samochodowego z ZSP nr 2 w Gnieźnie, Hubert Różański. – Część przeznaczę na książki. Wreszcie stać mnie też będzie na fajną walentynkę dla rodziców i mojej dziewczyny, którym dedykuję ten sukces.

Muzyczną oprawę uroczystości stanowiły popisy uczniów za Szkoły Muzycznej. Nokturn e-moll op. 72 Fryderyka Chopina w wykonaniu Pameli Dyner oraz „Kawatyna” Joachima Raffa w wykonaniu Karoliny Jaskólskiej dowiodły talentu młodych stypendystów.

2010-02-09

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21421690

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno