Powiat wspiera sportowców

Powiat Gnieźnieński dba nie tylko o rozwój intelektualny młodzieży, ale także rozwój sportowy. Jednym z wielu tego przejawów są stypendia i nagrody sportowe. Wręczyli je dzisiaj starosta Krzysztof Ostrowski oraz wicestarosta Dariusz Pilak.

Wnioski o przyznanie stypendiów i nagród opiniowała Komisja ds. przyznawania stypendiów i nagród Starosty Gnieźnieńskiego dla wyróżniających się sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego. Po analizie sportowych osiągnięć zawodników i trenerów komisja postanowiła przyznać 30 rocznych stypendiów oraz 7 jednorazowych nagród pieniężnych. Z budżetu powiatu przeznaczone zostało na ten cel ponad 43 tys. zł.

Wyróżnieni sportowcy reprezentują następujące dyscypliny sportowe: hokej na trawie, piłka ręczna, triathlon, lekkoatletyka, speedrower, piłka nożna, tenis stołowy, karate tradycyjne, boks i jiu-jitsu.

W trakcie tej kadencji trzykrotnie zwiększyliśmy nakłady na sport, zwiększyliśmy liczbę oddawanych boisk – powiedział starosta Krzysztof Ostrowski, dodając, iż osiągnięcia sportowe są piękną promocją powiatu.

Za wspieranie sportu w imieniu prezesów klubów sportowych i zawodników podziękował Jerzy Imbierowicz. To nie jest kurtuazja, to są głębokie słowa podziękowania na mecenat, jaki sprawuje samorząd powiatowy.

Zawodnikom natomiast życzył "mentalnej zaciętości, jaką reprezentowali nasza Justysia i nasz Adaś.’"