Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Gniezno żużlem stoi!

W sobotę 27 lutego, w wypełnionej po brzegi hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie odbyła się Speedway Gala. Kibice TŻ Start mieli świetną okazję, aby po raz pierwszy w tym roku zobaczyć zawodników, którzy w tym sezonie będą rywalizowali na żużlowych torach w plastronach z piastowskim orłem na piersi.

Uroczysta prezentacja Startu Gniezno zgromadziła wiele znakomitości ze świata sportu. W Gnieźnie obecni byli przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego - Piotr Szymański oraz przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego - Maciej Jankowski, Paweł Pęcak i Robert Werle. Nie zabrakło również parlamentarzystów i przedstawicieli lokalnych władz. W spotkaniu uczestniczyli m. in. przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska, starosta Krzysztof Ostrowski oraz wicestarosta Dariusz Pilak.

Starosta Krzysztof Ostrowski, wieloletni fan czarnego sportu, podczas gali podzielił się swoimi emocjami: Serce rośnie gdy widzę tak żywiołowo wiwatujących kibiców naszej wspaniałej drużyny. Cel wyznaczony na najbliższy sezon jest bardzo ambitny. Na pewno będzie trudny do zrealizowania, ale wierzę, że przy naszym wsparciu żużlowcy go zrealizują. Nie zapominam o potencjale, jakim dysponują inne pierwszoligowe zespoły, ale ufam, że Start odegra znaczącą rolę w zbliżającym się sezonie.

Starosta podkreślił, że Zarząd i Rada Powiatu od trzech lat wspierają TŻ Start: Nie mogliśmy pozostać bierni po tragedii, jaka spotkała was na Ukrainie. Wtedy Start mógł na nas liczyć i teraz również. Pragnę zaznaczyć, że w tym krótkim okresie powiat przeznaczył na Start blisko 500.000 złotych. Sport jest jednym z priorytetów w działaniach obecnego zarządu. Podejmujemy liczne działania, aby nasi sportowcy mogli godnie reprezentować miasto i powiat, by mieli jak najlepsze warunki do uprawiania tego ekstremalnego, a jakże fascynującego sportu.

Starosta Ostrowski wyraził również pełną aprobatę dla działań zarządu TŻ Start: W Gnieźnie warunki do uprawiania żużla od kilku lat systematycznie się poprawiają. Profesjonalne zarządzanie klubem, płynność finansowa, umiejętne budowanie marki klubu, rzesze wiernych i oddanych kibiców najlepiej świadczą o tym, że żużel jest sportem numer jeden na terenie powiatu.

Najlepszym dowodem sprawności działań promocyjno – marketingowych władz klubu było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy TŻ Start a Fundacją Mam Marzenie. Ustalono, że logo fundacji zostanie umieszczone na kevlarach gnieźnieńskich zawodników.

Zaprezentowane nowe kevlary oraz plastrony nawiązujące graficznie do roku 1980, kiedy gnieźnieńska drużyna odniosła swój największy sukces w historii – zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, spotkały się z życzliwym przyjęciem kibiców.

Kulminacyjnym punktem gali było pojawienie się na scenie żużlowców. W sezonie 2010 TŻ Start będą reprezentować: Oskar i Maciej Fajferowie, Wojciech Lisiecki, Marcin Wawrzyniak, Robin Aspegren, Kacper i Adrian Gomólscy, Mirosław i Krzysztof Jabłońscy, Daniel Pytel, Matej Ferjan, Jason Doyle, Peter Ljung, Michał Szczepaniak. Ponadto w czerwono-czarnych barwach będzie startował nieobecny na gali Linus Sundstreom. Trenerem drużyny jest Leon Kujawski.

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie przez żegnającego się z żużlowym torem Piotra Palucha opaski kapitańskiej Krzysztofowi Jabłońskiemu. Prezes TZ Start Arkadiusz Rusiecki oraz kibice podziękowali popularnemu „Bolo” za dostarczane im w Gnieźnie przez dwa lata emocje i wzruszenia.

Teraz nie pozostaje nam już nic jak tylko czekać na poprawę pogody i pierwsze mecze. Oficjalna inauguracja sezonu 2010 nastąpi 5 kwietnia – TŻ Start zmierzy się w Gnieźnie z gdańskim Wybrzeżem. Start Gniezno – Jesteśmy z Wami!

2010-03-03
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21421791

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno