Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

G - jak Gniezno, G- jak Geometria

Powiat gnieźnieński i szamotulski otrzymały ponad 600 tys. na realizację projektu ,,Z matematyką w przyszłość’’ w ramach działania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt ma charakter partnerski i jest realizowany wspólnie z powiatem szamotulskim.

Beneficjentami projektu zostali uczniowie Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, Zespołu Szkół nr 1 w Szamotułach oraz Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach (projekt obejmuje miejscowości do 25 tys. mieszkańców).

Projekt ,,Z matematyką w przyszłość’’ jest odpowiedzią na trudności w opanowaniu przedmiotu wynikające ze specyfiki matematyki, całkowity brak oferty zajęć pozalekcyjnych, a także brak środków finansowych w szkołach na narzędzia wspomagające nauczanie przedmiotów ścisłych (kalkulatory naukowe, oprogramowanie). W ramach projektu w wymienionych placówkach zorganizowano dodatkowe zajęcia z matematyki, zarówno dydaktyczno-wyrównawcze, jak i rozwijające kluczowe umiejętności uczniów zdolnych i zainteresowanych. Szkoły otrzymały komputery przenośne wykorzystywane do prowadzenia zajęć, projektory multimedialne, tablice suchościeralne, programy matematyczne CABRI, a w najbliższym czasie otrzymają specjalistyczne kalkulatory.

Kolejnym elementem realizacji projektu jest udział uczniów w matematycznych warsztatach zorganizowanych w ciekawych miejscach. Takim jest niewątpliwie, zwłaszcza dla młodzieży z Szamotuł, Gniezno. W dniach 12 - 13 marca uczniowie objęci projektem uczestniczyć będą w warsztatach „G – jak Gniezno, G – jak geometria”. Witając przybyłych do grodu Lecha uczniów powiatu gnieźnieńskiego i szamotulskiego, wicestarosta Dariusz Pilak powiedział: Matematyka powraca jako przedmiot obowiązkowy na maturze. Matematyki uczy się teraz w inny sposób - bardziej przystępny dzięki wykorzystaniu narzędzi multimedialnych. Ponadto poza czysto naukową częścią projektu będziecie mieli okazję obejrzeć najpiękniejsze miejsca powiatu gnieźnieńskiego. Przebywając w katedrze czy na gnieźnieńskim rynku, które mają postać brył, będziecie mogli przekonać się, że bez wiedzy z zakresu matematyki nie da się projektować takich cudów architektonicznych. Mam nadzieję, że w Gnieźnie miło spędzicie czas i poznacie nowe obszary matematyki.

Bogaty program dwudniowego pobytu w Gnieźnie obejmuje obok cyklu wykładów udział w praktycznych zajęciach warsztatowych oraz zwiedzanie miasta.

2010-03-12

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 21-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20719811

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno