Dołącz do nieobojętnych

Szanowni Państwo,
Sądzę, że do przekazania nawet symbolicznej złotówki na jakikolwiek cel w ramach 1% nie muszę Państwa przekonywać. Skoro instytucja, jaką jest państwo, otworzyła małą furtkę i dała możliwość obywatelowi podjęcia decyzji, na jaki cel należy przeznaczyć 1% wypracowanego przez NIEGO podatku, to uważam, że należy ten 1% komuś podarować!

Wiele osób w zeszłym roku wahało się, argumentując różnie swoją decyzję. Najczęściej padała opinia, że ten 1% to tak mała sumka, która niczego nie zmieni. Jednak tylko pozornie gospodarowanie 20 zł z naszego podatku to gra niewarta świeczki, bo już 20 zł wysłane np. przez 20, 40 czy 100 osób daje kwotę dość pokaźną i istotną dla budżetu. Dla wielu stowarzyszeń i organizacji jest to właściwie jedyne źródło pozyskiwania środków na ich działalność statutową. 

Dlatego zachęcam Wszystkich Mieszkańców do przekazania 1% podatku na jedno ze Stowarzyszeń działających na terenie naszego powiatu. Jednocześnie serdecznie dziękuję inicjatorom tej akcji i wszystkim darczyńcom, którzy ją wesprą.

Starosta Gnieźnieński
Krzysztof OstrowskiZałącznik: