Strona główna Mapa serwisu Kontakt
    PWB- w dniu 28 kwietnia konsultacje w PWB odwołane z powodu szkolenia. Za utrudnienia przepraszamy.     Wojskowa Komenda Uzupełnień poszukuje kandydatów na szkolenie w służbie przygotowawczej – korpus szeregowych (szkolenie odbywa się w terminie od 04/05 maja 2017r. do 31 sierpnia 2017r.     Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Debiut promocyjny Powiatu Gnieźnieńskiego na MIPIM 2010 w Cannes

W dniach 16-19 marca br. Powiat Gnieźnieński wraz z Centrum Obsługi Inwestora przy Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego zaprezentował 26 wiodących ofert inwestycyjnych Powiatu Gnieźnieńskiego na stoisku Wielkopolski podczas największych targów MIPIM, poświęconych tematyce gospodarczo-inwestycyjnej w Europie, które rokrocznie odbywają się w Cannes we Francji.

Tegoroczne targi MIPIM były tym bardziej szczególne nie tylko dla Wielkopolski, ale dla wszystkich polskich wystawców – ponieważ Polska była gościem honorowym targów. Z tej okazji przygotowana została w pierwszy dzień targów konferencja prasowa m.in. z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Rafała Baniaka, a także panel dyskusyjny z udziałem czołowych analityków gospodarki światowej pn. Poland: Land of opportunity? / Polska: Kraj możliwości? Z kolei 18 marca, tj. w czwartek, podczas gali The MIPIM AWARDS – Polska została uhonorowana nagrodą specjalną, w ramach uznania kraju, który najlepiej poradził sobie na arenie międzynarodowej ze skutkami kryzysu gospodarczego. Ciekawostką może być fakt, iż gala nagród targów MIPIM , na której Polska została specjalnie uhonorowana, odbyła się w tej samej sali, gdzie rozdawane są słynne nagrody filmowe w Cannes, zwane złotymi palmami.

Trzeba tutaj szczególnie zaznaczyć, iż MIPIM to również największe targi nieruchomości w Europie. W tym roku, po raz pierwszy uczestniczyli w nich także Powiat Gnieźnieński oraz Powiatowe Centrum Obsługi Inwestora wraz z innymi współwystawcami z Wielkopolski. Stąd obecni byli na stoisku przedstawiciele: Słupcy, Wrześni, Jarocina, Wągrowca, Śremu, Leszna, Gniezna, Starego Miasta a także najstarszego miasta w Polsce – Kalisza.

Wyjazd ten był możliwy dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (www.umww.pl) i zorganizowany został w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność Przedsiębiorstw, Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki, projekt kluczowy „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce”.

Wielkopolskie stoisko cieszyło się szczególnym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów, a zwłaszcza developerów z Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Na podstawie szeregu przeprowadzonych rozmów z inwestorami, wnioskować można, iż tereny inwestycyjne w Powiecie Gnieźnieńskim cieszą się niezwykłym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na swoją przystępną lokalizację oraz dobre połączenia komunikacyjne niemal z całą Europą.

Podczas targów nie zabrakło również prezentacji potencjalnych terenów i ofert developerskich przedstawionych na zasadzie symulacji i ogólnie przystępnych makiet. W ten sposób promowały swoje oferty największe metropolie świata m.in. Paryż, Londyn, Moskwa, Sankt Petersburg, Tokio oraz wiele innych.

Więcej informacji o przygotowaniach do udziału w Targach MIPIM Cannes 2010: Projekt kluczowy: „Promocja regionalnej gospodarki” szansą na promocję inwestycją Powiatu Gnieźnieńskiego


Stoisko Sankt Petersburga


Stoisko Namibii


Prezes J.Trojanowski i M. Suchodomska podczas rozmów toczących się z inwestorami


Stoisko brytyjskiego Birmingham


Panel dyskusyjny z udziałem specjalistów


Materiały promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego na stoisku


Makieta w pawilonie londyńskim


Delegacja wielkoposkich wystawców

2010-03-24

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt wspierania biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 27-04-2017 r.    Licznik Odwiedzin18528769

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno