Targi Turystyczne w Katowicach Glob 2010

Podczas XIV Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego „GLOB 2010, które odbyły się w Katowicach w okresie 26-28 marca br., swoje bogate oferty prezentowało 300 wystawców z 13 krajów m. in. biura podróży, uzdrowiska, pensjonaty, hotelarze, szkoły językowe, izby turystyczne oraz ambasady państw np. Indonezji i Turcji.

Powiat Gnieźnieński wraz z miastem Gnieznem prezentował swoją ofertę w ramach stoiska przygotowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Materiały promocyjne Powiatu Gnieźnieńskiego i Gniezna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Obok najbardziej znanego Szlaku Piastowskiego – turyści, przewodnicy, piloci wycieczek krajowych i zagranicznych oraz touroperatorzy najczęściej pytali również o formy wypoczynku aktywnego w naszym regionie – tutaj szczególnie o szlaki kajakowe i rowerowe a także o bazę caravaningową oraz wyposażenie i dostępność pól namiotowych. Wśród odwiedzających stoisko nie zabrakło również ludzi biznesu pytających o bazę hotelową i gastronomiczną powiatu.

Organizatorzy, dla osób odwiedzających targi, przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. W tym roku gościem honorowym targów był Tadeusz Chudecki – aktor teatralny znany szerszej publiczności głównie dzięki roli w serialu telewizyjnym „M jak Miłość”. W Katowicach opowiedział o swojej pasji podróżowania oraz zaprezentował zdjęcia z licznych podróży po całej Europie. Gościem targów był także Józef Skrzek, a towarzyszyła mu istebniańska kapela – „Wałasi”. Każdego targowego dnia występowało również słowackie trio utalentowanych skrzypaczek – „G-STRINX”. Inną atrakcją dla odwiedzających katowicki GLOB 2010, był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Na szczególną uwagę podczas targów zasługiwała bardzo ciekawa wystawa fotografii Georgija Safronowa, zatytułowana „Nasz Nikiszowiec”.