W trosce o środowisko

W dniu 21.04.2010r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie odbędzie się podsumowanie piątej edycji Powiatowego Ekologicznego Konkursu Plastycznego na temat „Nie marnuję – segreguję!”, który Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie organizuje wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Celem konkursu jest troska o czystość środowiska naturalnego i najbliższego otoczenia, wdrażanie działań proekologicznych (segregacja odpadów) i pobudzanie do twórczej pracy.

Konkurs adresowany jest do szkół podstawowych i gimnazjów specjalnych oraz warsztatów terapii zajęciowej.

W tym roku na konkurs wpłynęło 69 prac plastycznych następujących szkół: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kłecku, Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gnieźnie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kłecku, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej nr 14 Specjalnej w Gnieźnie.

Prace wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi: akwarela, pastela, kredka, wydzieranka, collage.

Po wnikliwej analizie postanowiła przyznać nagrody 4 uczestnikom, a pozostałych wyróżnić i obdarować drobnymi upominkami.

Z kolei w dniu 22.04.2010r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie odbędzie się Finał IX edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego oraz Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

W tym roku do powiatowego konkursu przystąpiło 8 szkół ponadgimnazjalnych, w tym 24 uczniów. Uczestnicy musieli napisać trudny test dotyczący zagadnień ekologicznych.