Finałowe rozgrywki IX Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym, mając szeroki i czasem nieprecyzyjny sens znaczeniowy, nie zawsze związany z ekologią jako nauką. Ekologia natomiast to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem.

Dobrze o tym wiedzą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy wczoraj brali udział w IX Powiatowym Konkursie Ekologicznym współorganizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Gnieźnie..

W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje uczniów 8 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszej części wszyscy uczestnicy zmierzyli się z pisemnym testem jednokrotnego wyboru. Najlepsza szóstka zawodników konkursowych zmagań uzyskała awans do drugiego etapu. Tym razem należało udowodnić wiedzę odpowiadając na pytania prezentowane w formie multimedialnej. Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu ekologii. Niewątpliwym bodźcem podgrzewającym temperaturę wydarzeń były atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Podczas obrad Jury opracowującego wyniki ostatecznej klasyfikacji wszyscy uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzeć film o historii powstania ziemi oraz prezentację poświęconą organizmom genetycznie modyfikowanych.

Cenne nagrody laureatom konkursu wręczyli starosta Krzysztof Ostrowski, dyrektor I LO Bogusława Młodzikowska oraz dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego Magdalena Musiałowicz.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Aleksandra Bójko z II LO (otrzymała rower górski)
II miejsce – Michalina Kroplidłowska z III LO (otrzymała odtwarzacz MP3)
III miejsce – Joanna Drewek z I LO (otrzymała album przyrodniczy).