Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Partnerska pomoc

W dniach od 19 do 23 kwietnia 2010 roku w powiecie gnieźnieńskim przebywało dziesięciu przedstawicieli partnerskich samorządów Powiatu Gnieźnieńskiego z Ukrainy. Pięcioosobowe delegacje z miasta Browary i Rejonu Humańskiego uczestniczyły w wizycie studyjnej przebiegającej pod hasłem „Gospodarka”, a odbywającej się w ramach realizacji projektu „Wsparcie funkcjonowania administracji samorządowej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie”.

W trakcie pięciodniowej wizyty ukraińscy urzędnicy zapoznali się m.in. z instrumentami walki z bezrobociem w powiecie gnieźnieńskim. Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy przybliżyło gościom zza wschodniej granicy problem bezrobocia w naszym powiecie oraz sprawdzone sposoby aktywizacji bezrobotnych. Ukraińscy stażyści odwiedzili również siedziby wybranych organizacji najskuteczniej działających w zakresie przeciwdziałania bezrobociu: Młodzieżowe Centrum Kariery w Gnieźnie i Klub Pracy w Kłecku. Udział w Powiatowych Targach Pracy stał się cennym doświadczeniem wskazującym, jak zdobywać informacje na temat możliwości pozyskania pracy i pracowników, zarówno przez pracobiorców, jak i pracodawców.

Ukraińskim urzędnikom zostały również zaprezentowane lokalne instytucje wspierające przedsiębiorczość. Delegacja zapoznała się z celem funkcjonowania i zakresem działalności: Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, Gnieźnieńskiej Izby Gospodarczej oraz Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Stażyści z Ukrainy analizowali również zagadnienia z zakresu promocji gospodarczej powiatu. Omówiono kwestie dotyczące promocji lokalnej przedsiębiorczości oraz promocji i obsługi inwestycji. W ramach działań ukierunkowanych na pozyskiwanie inwestorów krajowych i zagranicznych, przedstawiono zadania realizowane przez Powiatowe Centrum Obsługi Inwestora.

Ukraińscy urzędnicy spotkali się także z władzami gmin Czerniejewo i Łubowo, reprezentującymi najprężniej rozwijające się gospodarczo jednostki powiatu. Rozmowy pozwoliły na zdobycie cennych informacji na temat sposobów pozyskiwania środków pozabudżetowych krajowych i unijnych.

Wizyta w Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przybliżyła partnerom z Ukrainy założenia systemu szkolnictwa zawodowego i przygotowania zawodowego w powiecie gnieźnieńskim, natomiast pobyt w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej umożliwił zdobycie wiedzy na temat kształcenia przyszłych inżynierów.

Ukraińscy stażyści gościli również w firmach, które korzystają z oferty Powiatowego Urzędu Pracy oraz w firmach nagrodzonych w powiatowym konkursie promującym firmy sektora MSP - „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”:

  • ELPOS Firma Usługowo – Produkcyjna S. Pokładecki,
  • Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych Energo – Tech,
  • Asket,
  • PPH Tina W. K. B. J. Michałowscy s.j.,
  • Konstruktor sp. z o.o..

Tematyczne spotkania o charakterze szkoleniowym uzupełnił program kulturalno – turystyczny. Stażyści z partnerskich powiatów zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, Pałac w Czerniejewie, a Noc Uniwersytetu w Kolegium Europejskim stanowiła atrakcję edukacyjno – kulturalną.

Wizyta studyjna dziesięciu ukraińskich stażystów była pierwszym z sześciu spotkań odbywających się w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie projektu „Wsparcie funkcjonowania administracji samorządowej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie”. Projekt jest współfinansowany w 95% (179.025,00 zł) ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu: „Pomoc Zagraniczna 2010” i w 5% z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.


Delegacja ukraińska w Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie

Spotkanie władz powiatu z ukraińską delegacją

Prezentacja działań Starostwa w zakresie promocji gospodarczej

Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy

Ukraińscy urzędnicy na Powiatowych Targach Pracy

Wizyta w Centrum Kształcenia Praktycznego

Wizyta w firmie Asket

Wizyta w firmie Elpos

Wizyta w firmie Tina

Wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie
2010-04-27

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 17-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21446255

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno