Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Ukraińcy chcą się uczyć na dobrych wzorach

W dniach 17 - 21 maja powiat gnieźnieński w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Pomoc zagraniczna 2010” realizuje czwarty już panel projektu „Wsparcie funkcjonowania administracji samorządowej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie”.

Projekt jest skierowany do sektora administracji publicznej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie, a jego głównym celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń w trakcie wizyt studyjnych odbywanych przez przedstawicieli ukraińskich samorządów w powiecie gnieźnieńskim.

Tematem rozpoczętego w poniedziałek czwartego panelu tematycznego jest ochrona środowiska.

Ukraińscy goście w poniedziałkowe przedpołudnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego spotkali się z władzami powiatu gnieźnieńskiego. Dyrektorka Wydziału Ochrony Środowiska Magdalena Musiałowicz przedstawiła uczestników spotkania, określając jednocześnie ich kompetencje.

Witając delegację ukraińską, wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak wyraził przekonanie, że obok wiedzy merytorycznej w zakresie ochrony środowiska, jej członkowie będą mieli okazję poznać bogactwo kultury i historię naszego regionu.

Członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk odwołał się w swojej wypowiedzi do wizyty na Ukrainie słowami: - Mam nadzieję, że na naszej gościnnej ziemi znajdziecie Państwo miejsca porównywalne z Waszą Sofijówką – perłą nie tylko architektonicznej zieleni.

Członkowie ukraińskiej delegacji zadawali pytania dotyczące struktury organizacyjnej oraz sposobów funkcjonowania administracji centralnej i samorządowej. Interesowała ich kwestia odnawialnych źródeł energii, gospodarowania terenami zielonymi, ciepłownictwa i oczyszczania ścieków miejskich. Nie ukrywali, że struktura administracyjna na Ukrainie sterowana centralnie jest anachronizmem, dlatego pragną zdobyć jak najwięcej doświadczeń w zakresie funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego: - Chcemy uczyć się na dobrych wzorach – jak zauważył Rusłan Jaremchuk, przewodniczący podhumańskiej wsi.

Dyrektorka Wydziału Promocji Agnieszka Rzempała – Chmielewska przedstawiła plan spotkania podsumowującego efekty realizacji projektu.

Spotkanie zakończył pokaz prezentacji multimedialnej na temat ochrony środowiska w powiecie gnieźnieńskim.

Bogaty program pięciodniowego pobytu Ukraińców w powiecie gnieźnieńskim obejmuje obok spotkań i wizyt merytorycznych np. w zakładach produkcyjnych czy gospodarki odpadami także wycieczki krajoznawcze, pobyt na Targach Green Power, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo - Łowieckiego w Uzarzewie, wreszcie praktyczną lekcję przyrody w gospodarstwie ekologicznym.

Wizyty studyjne ukraińskich gości w powiecie gnieźnieńskim odbywającą się w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie projektu „Wsparcie funkcjonowania administracji samorządowej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie”. Projekt jest współfinansowany w 95% (179.025,00 zł) ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu: „Pomoc Zagraniczna 2010” i w 5% z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.2010-05-17
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21399862

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno