Świat dźwięków Grażyny Auguścik i Paulinho Garcii

Czarodziejską moc muzyki udowodnił polsko - brazylijski duet Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia, który wystąpił przed gnieźnieńską publicznością 20 maja podczas koncertu w auli I LO.

Ponad dwie godziny kontaktu z muzyką o latynoskim korzeniach, inspirowaną także kompozycjami Chopina, dostarczyło widzom wzruszenia najwyższego rodzaju. Wybitna wokalistka jazzowa gościła w Gnieźnie po raz drugi i jak zaznaczyła: - Cieszę się, że znowu tu jestem, bo co tu dużo mówić, Gniezno jest najlepsze. W końcu pierwsza stolica Polski.

Było to już 30 spotkanie z jazzem w auli I LO, zorganizowane przez Agencję Artystyczną JazzGra i Jazz Club Amok, a honorowy patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem muzycznym sprawował starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski. Melomani gnieźnieńscy ponad dwie godziny pozostawali pod urokiem metalicznego głosu naszej wokalistki zza oceanu oraz jej równie utalentowanego partnera, a zaprezentowany repertuar zadowolił chyba wszystkich odbiorców, o czym świadczył aplauz, z jakim przyjmowano kolejne bossa novy i klimatyczne samby.fot. J. Andrzejewski