Sezon żeglarski rozpoczęty

W sobotę na Jeziorze Kłeckim kluby ,,Korsarz’’ i ,,Horyzont’’ zainaugurowały sezon żeglarski na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Sprzyjało chyba wszystko: wiatr, słońce i przede wszystkim nastroje żeglarzy oraz gości.

Wśród gości był m.in. starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, wielki miłośnik sportów wodnych. Nie wyobrażacie sobie Państwo, jak się cieszyłem, że będę mógł przyjechać do Państwa i choć przez chwilę popatrzeć na wodę – przyznał starosta, życząc żeglarzom udanego sezonu. Obiecał również, że powiat będzie wspierał inicjatywy rozwijające infrastrukturę żeglarską i kajakową.

Inauguracja sezonu była podwójnie ważna dla komandora klubu ,,Horyzont’’ Pawła Czudowskiego. Został on bowiem odznaczony Medalem za Zasługi dla Turtystyki. – Turystyką zajmuję się dla przyjemności, już prawie czterdzieści lat. Najpiękniejsze jest to, że w tym momencie i w tym klubie mogłem takie wyróżnienie otrzymać – powiedział wzruszony.

Zanim pierwsze żaglówki wypłynęły na jezioro, uczestnicy spotkania dyskutowali o możliwościach wykorzystania walorów Pojezierza Gnieźnieńskiego.