Sukcesy gnieźnian w Skandia Maraton Lang Team 2010

W niedzielę 13 czerwca, w Olsztynie odbyła się czwarta edycja Skandia Maraton Lang Team 2010. W zawodach wystartowało 1100 zawodników, a wśród nich 11 z UKS Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego.

Najlepsi w kraju specjaliści od kolarstwa górskiego rywalizowali na perfekcyjnie przygotowanej trasie. Było wszystko co jest esencją kolarstwa terenowego, a więc: błoto, piaski, leśne dukty i szutry. Na tle krajowej elity świetnie się zaprezentowali gnieźnianie. Zawodnicy Agpol Team GKKG, którzy po raz pierwszy startowali w nowych strojach klubowych, w klasyfikacji drużynowej zostali sklasyfikowani na 4 pozycji.

Dzień wcześniej, w sobotę zostały rozegrane zawody Vacansolei Grand Prix MTB 2010. Są to bardzo wymagające zawody dla półprofesjonalistów i zawodowców, którzy zmagają się m. in. o kwalifikację olimpijską Londyn 2012. W cyklu tym startuje zawodnik reprezentujący Agpol Team Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego – Oskar Pluciński, który po dwóch edycjach w swojej kategorii Junior Mężczyźni zajmuje znakomite 3 miejsce

Kolejny wyścig w ramach Skandia Maraton Lang Team 2010 odbędzie się już 27 czerwca w Sopocie.

Poniżej aktualne tabele wyników:


materiał + foto
Dariusz Łukasiewicz


Szczegóły: